1. خانه
  2. بلاگ
  3. دستگاه تصفیه آب بخریم یا نخریم؟

دستگاه تصفیه آب بخریم یا نخریم؟

دستگاه تصفیه آب بخریم یا نخریم

این روزها به دلیل آلودگی آب های لوله کشی شهری و وجود آلاینده هایی نظیر ماسه و شن در آب های لوله کشی به دلیل نداشتن بستر مناسب برای تصفیه خانه، وجود دستگاه تصفیه آب امری بسیار ضرروری است. برای این امر افراد این سوال را دارند که دستگاه تصفیه آب بخریم یا نخریم؟ دستگاه تصفیه آب خانگی، وسیله‌ای بسیار پرکاربرد برای خالص‌ سازی آب لوله کشی یا آب‌های زیر زمینی می‌باشد.

شما می‌توانید با مراجعه به نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا نوین، به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با بهترین قیمت و کیفیت بپردازید. تست سلامت و کارکرد این دستگاه توسط سازمان بهداشت جهانی مورد تأیید قرار گرفته است. اما بسیاری از افراد استفاده از این محصول را به دلیل مواردی توصیه نمی‌کنند. در این مطلب می‌خواهیم دلایل لازم برای خریدن یا نخریدن این دستگاه را بررسی کنیم.

 

دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانیاهمیت دستگاه تصفیه آب از نظر کاربران

بسیاری از مردم با آگاهی از نحوه تصفیه آب شهری و اطلاع از میزان بالای آلودگی آب و هوا در ایران، می‌دانند که آب لوله کشی شده دارای املاح و عوامل بیماری زای فراوانی است. از این رو بیشتر افراد جامعه به توصیه وزارت بهداشت جهانی و پزشکان طب مدرن، از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت بیش از نیمی از مردم ایران، استفاده از تصفیه آب را ضروری و لازم می‌دانند.

بیشتر بخوانید
دستگاه آب شیرین کن کشاورزی چیست؟

شاید لازم باشد قبل از خواندن ادامه مطلب، برای اطلاع بیشتر از دستگاه تصفیه آب، مقاله دستگاه تصفیه آب خانگی چیست را مطالعه کنید. ما در این مقاله توضیح جامعی از این دستگاه را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم. اما برخی دیگر به دلایل مشخصی استفاده از این دستگاه را مضر می‌دانند. این دلایل شامل نگاه متفاوت طب سنتی به نحوه تصفیه‌سازی آب و همچنین قیمت بالای این محصولات می‌باشد که مانعی برای استفاده از این دستگاه به شمار ‌می‌روند. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت و باکیفیت را دارید، به نمایندگی رسمی آکوا نوین مراجعه کنید.

 

خرید تصفیه اب ارزاندستگاه تصفیه آب از نظر طب سنتی

طب سنتی با علمی سنتی، به درمان بسیاری از بیماری‌ها و علل پیدایش بسیاری از آسیب‌های جسمی اشراف کامل دارد. متخصصین طب سنتی کلر و سرب موجود در آب آشامیدنی را بسیار مضر می‌دانند که می‌تواند در طولانی مدت، سبب بیماری‌های گوارشی، خونی و… شود. از این رو جوشاندن آب قبل از استفاده، یکی از راه‌های توصیه شده در طب سنتی می‌باشد. اما درباره دستگاه تصفیه آب خانگی، نظریه‌ای خاص را بیان کرده‌اند. اگر علاقه مند هستید که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسید حتما مقاله ما را مطالعه فرمایید و و روی لینک کلیک کنید.

استفاده از تصفیه کننده آب خانگی با شروط

طب سنتی با پیدایش دستگاه تصفیه آب، در مقابل آن گارد گرفت و استفاده از آن را غیر ضروری دانست. چون که بسیاری از دستگاه‌های تصفیه آب اولیه، می‌توانستند نود و نه درصد املاح را به همراه باکتری و قارچ‌ها از بین ببرند. این کار باعث می‌شد که املاح مفیدی که برای بدن ضروری می‌باشد از آب حذف شود. بدیهی است که خوردن آب تصفیه شده کامل بدون املاح، سلامتی را تهدید خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه آب جکوزی چیست؟

اما امروزه با مدرن‌سازی سیستم تصفیه آب و استفاده از فیلتر‌های معدنی ساز در این محصول، طب سنتی برای استفاده از آن هیچ مخالفتی ندارد. شاید برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، ندانید که مشخصات یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت چیست، ما در مقاله مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت به این موارد به طور کامل پرداخته ایم که اگر علاقه مند به خرید این دستگاه بودید، با خیالی آسوده به خرید بپردازید.

اهمیت-دستگاه-تصفیه-آب-از-نگاه-مردم

مزایای دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب، با توجه به فیلتر‌های متعددی که دارد، هر کدام برای حذف یک ناخالصی مضر می‌کوشد. این دستگاه‌ها، با حذف گل و لای در مرحله اول، شفافیت آب را ممکن می‌شوند اما فیلتر‌های دیگر با فعالیت تخصصی می‌کوشند املاحی که قابل مشاهده نیستند و طعم و بو ندارند را از آب حذف کنند.

این کار باعث می‌شود تا دستگاه گوارش، کبد و ساختار سلولی عصبی با املاح مضر سر و کار نداشته باشند و در نتیجه سلامتی بدن را به صورت کلی حفظ کنند. همچنین ما در مقاله مزایای نوشیدن آب تصفیه شده برای شما عزیزان از فواید آب تصفیه شده گفته ایم که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

مزایای-دستگاه-تصفیه-آب

مضرات دستگاه تصفیه کننده آب

دستگاه تصفیه آب، علاوه بر اینکه دارای مزایای بسیار عالی می‌باشد، دارای مضراتی نیز می‌باشد که آگاهی از آن‌ها قبل از خرید دستگاه تصفیه آب لازم و حیاتی است. این دستگاه‌ باید از نظر استاندارد مورد تأیید باشند. دستگاه‌های بسیاری در سطح بازار عرضه شده‌اند که بدون داشتن مجوز استانداردی به فروش می‌رسند و آب را با مراحل غیر اصولی تصفیه می‌کنند. در این صورت کلسیم، پتاسیم، منیزیم و سایر املاح طبیعی از آب حذف می‌شوند.

بیشتر بخوانید
بهترین نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

عواقب حذف املاح معدنی از آب

دستگاه‌های غیر استاندارد تصفیه آب، سلامت کلی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند که عواقب آن می‌تواند بعد از یک سال استفاده از آب‌های تصفیه شده با این دستگاه‌ها مشاهده گردد. بیماری‌های عصبی، بیماری‌های قلبی و پوکی استخوان از عوارض جدی استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب غیر استاندارد می‌باشد.

آیا دستگاه تصفیه آب خانگی سرطان زاست؟

دستگاه‌ تصفیه آب استاندارد نیز اگر به صورت درست و اصولی مورد استفاده قرار نگیرند نیز می‌توانند سبب سرطان شوند. فیلتر‌های این دستگاه‌ها دارای عمر مصرفی مشخصی هستند و حداقل بعد از چهار تا شش ماه باید تعویض شوند. در صورت عدم تعویض این فیلتر‌ها و یا استفاده از فیلتر‌های غیر استاندارد، ناخالصی‌هایی که توسط این فیلتر‌ها به مرور جمع شده‌اند، وارد آب می‌شوند و با مصرف آن، املاح مضر با دوز بالا وارد بدن می‌شوند که سرطان را پدید می‌آورد.

آیا دستگاه تصفیه آب خانگی سرطان زاست؟

راه درست استفاده از دستگاه تصفیه کننده آب

دستگاه تصفیه آب، نیاز ویژه‌ای به مراقبت و بررسی دارد. بررسی کیفیت فیلتر‌های مورد استفاده هر یک ماه و تعویض آن‌ها هر چهار الی شش ماه، کاری است که باید استفاده‌کنندگان از این دستگاه به آن توجه نمایند. همچنین لازم است که در صورت عدم استفاده از این دستگاه بیشتر از دو روز، دستگاه دوشاخه برق دستگاه از پریز برق جدا شود و آب باقی مانده داخل مخزن تصفیه شود تا در اثر ماندگاری طولانی مدت در مخزن، جرم نگیرد و از تشکیل قارچ جلوگیری شود.

چرا باید دستگاه تصفیه آب بخریم؟

مصرف آب سالم حق تمام انسان‌ها می‌باشد. اما کودکان با داشتن سیستم بدن بسیار حساس و تحریک‌پذیر، در استفاده از آب آشامیدنی سالم محق‌تر می‌باشند. تصفیه آب، می‌تواند باکتری‌هایی که در اثر آلودگی هوا به تازگی پدید آمده‌اند را از بین ببرد. نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا نوین، بهترین دستگاه تصفیه آب را به شما عزیزان ارائه می‌دهد. آب آشامیدنی اولین و مهم‌ترین راه برای تکثیر بیماری‌های فصلی و غیر فصلی می‌باشد. با استفاده از دستگاه تصفیه آب استاندارد و مدرن، گامی بسیار مهم و ابتدایی در جهت حفظ سلامتی خود و فرزندانمان بر می‌داریم.

بیشتر بخوانید
عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب چند است؟
آخرین مقالات
دسته بندی محصولات
فهرست