1. خانه
 2. بلاگ
 3. دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست

دستگاه‌ تصفیه آب خانگی چیست؟ سوالی که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید. این دستگاه باعث حذف مواد تشکیل دهنده نامناسب در آب و ایمن ساختن آب  برای نوشیدن یا مناسب برای یک هدف خاص در صنعت یا کابردهای پزشکی است. تصفیه آب فرآیندی است که ذرات ناخواسته، عوامل بیماری‌زا، آلاینده‌های بیولوژیکی و غیره… را از آب حذف می‌کند و در نتیجه آب را برای استفاده خاصی ایمن می‌کند. دستگاه تصفیه آب ممکن است برای اهداف مختلفی از جمله: کاربردهای پزشکی، دارویی، شیمیایی و صنعتی نیز انجام شود. برای تصفیه آب روش‌های مختلفی وجود دارد، فرآیند فیزیکی مانند فیلتراسیون، ته نشینی و تقطیر می‌باشد.

{جهت مشاهده محصولات، قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از نمایندگی بهترین برندها در ایران کلیک کنید. در ادامه این مقاله درباره صفر تا صد هرآنچه که باید از تصفیه آب بدانید را بررسی می‌کنیم.}

فرآیندهای بیولوژیکی مانند فیلترهای شنی کند یا کربن فعال بیولوژیکی. فرآیندهای شیمیایی مانند لخته سازی و کلرزنی و استفاده از تابش الکترومغناطیسی مانند اشعه ماوراءبنفش. تصفیه آب می‌تواند غلظت ذرات معلق از جمله انگل‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها را کاهش دهد و همچنین غلظت طیفی از ذرات محلول و ذرات معلق. در این مقاله ما در مورد انواع دستگاه تصفیه آب خانگی، انواع فیلتر‌های تصفیه آب، معایب دستگاه تصفیه آب و هدف از دستگاه تصفیه آب چیست را برای شما عزیزان توضیح مختصری داده‌ایم.

بیشتر بخوانید
تفاوت دستگاه های تصفیه آب چیست؟

{اما اگر علاقه مند به دانستن بیشتر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی هستید، حتما مقاله انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را مشاهده کنید.}

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

شما می‌توانید چندین هفته بدون غذا زنده بمانید، زیرا بدن شما به تدریج با استفاده از چربی و پروتئین که در بدن ذخیره شده برای تولید انرژی از آن‌ها استفاده می‌کند، اما اگر آب ننوشید در عرض چند روز زنده نخواهید بود. بنابراین آب مساوی است با حیات و زندگی. پس با این وجود استفاده از آب سالم و تمیز مخصوصا برای مصارف خانگی و نوشیدن حائز اهمیت می‌باشد. ما در مقاله بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، از بهترین و برترین برند‌های موجود در بازار صحبت کرده ایم که خواندن آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. امروز برای داشتن یک آب تمیز و سالم دستگاه تصفیه آب خانگی روی کار آمده‌است که انواع مختلفی دارد از جمله:

 • انواع دستگاه تصیه آب خانگیتصفیه آب قلیایی

دستگاه تصفیه آب قلیایی از روش اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کند این دستگاه یک فیلتر قلیایی می‌باشد، که با افزایش PH آب اسید موجود در آن را کاهش می‌دهد و آّب را قلیایی می‌کند. آب قلیایی دارای خواص آنتی اکسیدان می‌باشد که برای گوارش و افرادی که دیابت دارند بسیار مفید است و همین طور باعث شاداب بودن پوست می‌شود. آب اسیدی برای بدن ضرر دارد با استفاده از فیلتر قلیایی در دستگاه اسمز معکوس می‌توان مواد معدنی مفید را به آب اضافه کرد.

 • تصفیه آب اسمز معکوس

سیستم اسمزمعکوس شامل یک مکانیسم ساده تصفیه آب است. نیترات، سدیم، سایرمواد معدنی محلول و ترکیبات آلی را حذف می‌کند. مزه‌ها، بو‌ها یا رنگ‌های بد را از بین می‌برد و همچنین ممکن است سطح برخی از آفت کش‌ها، دیوکسین‌ها، کلروفرم و پتروشیمی‌ها را کاهش دهد. تمام آلاینده‌های معدنی و آلی را حذف نمی‌کند. این دستگاه به عنوان دستگاه آب شیرین کن نیز شناخته شده است هزینه خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بالاتر از دستگاه فیلتراسیون می‌باشد و هزینه تعویض فیلتر و سرویس آن بیشتر است ولی در عوض آب بسیار سالم وپاک ارائه می‌دهد.

 • تصفیه اولترافیلتراسیون

فرآیند اولتراسیون از فشار هیدرواستاتیک برای فشار دادن آب به یک غشای نیمه تراوا استفاده می‌کند. این غشای نیمه تراوا به از بین بردن باکتری‌ها و انواع میکروارگانیسم‌های بوی بد آب کمک می‌کند. سیستم اولترافیلتراسیون به حذف کلوئید‌ها، باکتری‌ها، پاتوژن‌ها و سایر ملکول‌هایی که بزرگتر از اندازه منافذ در غشای نیمه تراوا هستند کمک می‌کند.

 • تصفیه آب فرا بنفش

تصفیه آب با اشعه ماوراء‌ بنفش معمولا شامل یک لامپ UV است. این لامپ آب آشامیدنی خالص و سالم فراهم می‌کند. اشعه ماوراء بنفش مورد استفاده در این فرآیند یک UV پرقدرت است که به عنوان uv-c یاuv  میکروب کش نیز ساخته می‌شود. این اشعه به داخل بدن پاتوژن‌ها نفوذ می‌کند و آن‌ها را غیر فعال کند. اشعه ماوراء بنفش DNA عوامل بیماری‌زا را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که نمی‌توانند تکثیر شوند. این پرتو‌ها توانایی کشتن بیشتر میکروارگانیسم‌ها را دارد.

بیشتر بخوانید
تفاوت آب معدنی و آب آشامیدنی تصفیه شده

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

از آنجایی که آب‌های مصارف خانگی دارای کلر با بو و طعم بد می‌باشد فیلتر‌ها باعث از بین بردن آن مشکلات می‌شود و با توجه به این که شما در کدام منطقه زندگی می‌کنید و شرایط آب لوله کشی شده درمنزل شما چگونه است یکی از 5 نوع فیلتر آب را انتخاب می‌کنید.

 1. فیلتر مکانیکی
 2. فیلتر جذبی
 3. فیلتر جداسازی
 4. فیلتر تبادل یونی
 5. فیلتر اسمز معکوس

تصفیه آب خانگی آکوا پرو RO8_UV_ORP_S

مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

امروز کیفیت پایین آب یک مشکلات رایج در اکثر شهر‌های ایران می‌باشد. طعم بد، بوی بد، حتی رنگ آب یکی از مشکلات مردم جامعه می‌باشد. یکی از مزیت‌های سیستم تصفیه آب باعث آن می‌شود که آب سالم‌تر و با کیفیت‌تری بنوشید و باعث حذف کلر یا کرامین می‌شود. کلری که در آب وجود دارد باعث قرمزی چشم، سردرد و سرگیجه می‌شود و هنگامی که کلر در آب گرم می‌شود گازهایی را منتشر می‌کند که خطراتی برای سلامتی انسان دارد.

{همچنین ما در مقاله تاثیر دستگاه تصفیه آب بر کیفیت آب از مزایای دیگر این دستگاه صحبت کرده‌ایم که خواندن آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.}

تصفیه آب باعث ازبین رفتن موجوادت میکروسکوپی و انگل‌هایی می‌شود. این انگل‌ها باعث مشکلات روده‌ای و گوارشی در انسان می‌شود. در واقع تصفیه آب سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می‌کند تا بهتر با بیماری‌ها مبارزه کنید. مهمترین مزیت دستگاه‌های تصفیه آب این است که دیگر نیاز به خریدن آب‌های معدنی نیست، زیرا که هزینه خریدن دستگاه تصفیه آب خیلی مقرون به صرفه تر از مرتب خرید کردن آب‌های معدنی است. همین طور دوست‌داران محیط زیست به علت پلاستیکی بودن بطری‌های آب معدنی ترجیح می‌دهند از دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی خود استفاده کنند تا به طبیعت آسیب وارد نشود.

بیشتر بخوانید
نحوه اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال

مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

معایب دستگاه تصفیه کننده آب

از معایب دستگاه تصفیه آب می‌توان به هدر رفتن بیش از حد آب و نیاز به تعمیر و نگهداری منظم فیلتر آب می‌باشد. ولی مزیت‌های دستگاه تصفیه آب اینقدر زیاد است که هر کسی ترجیح می‌دهد از آن استفاده کند.

هدف از تصفیه آب شهری چیست؟

این روزها آب آشامیدنی خالص، تمیز و سالم به راحتی در دسترس نیست. رشد جمعیت ، توسعه صنعتی، تخریب محیط زیست همه این عوامل باعث می‌شود که آب ناسالم در دسترش شما قرار گیرد.  با توجه به آگاهی لازم از تکنیک‌های تصفیه آب که امروز با توجه به دنیای مدرن و اینترنت که همه  اطلاعات لازم را می‌توانید مطالعه کنید .

 از کیفیت خوب، آب‌های خانگی و مصارف آشامیدنی با توجه به دستگاه تصفیه آب مطلع می‌شوید. از آنجایی آب مایع حیات می‌باشد و بسیاری از مواد معدنی در آب وجود دارد و برای بدن انسان مفید می‌باشد ولی مصرف بیش از حد این یون‌ها باعث بروز بسیاری از بیماری‌ها می‌شود. دستگاه‌های تصفیه آب باعث از بین رفتن نمک‌های اضافی و ذرات معلق، میکروب‌ها می‌شود و ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز را حفظ می‌کند.

هدف از تصفیه آب شهری برای مصارف خانگی مانند آب آشامیدنی می‌باشد ولی برای اهداف مختلف دیگری از جمله کاربرد‌های پزشکی، دارویی، شیمیایی و صنعتی استفاده می‌شود. تصفیه آب آشامیدنی طبق استاندارد‌های بین المللی تعیین می‌شود. هدف حذف مواد تشکیل دهنده ناخواسته در آب و ایمن ساختن آن برای نوشیدن یا مناسب برای یک اهداف خاص در صنعت یا کاربرد‌های پزشکی است.

تفاوت دستگاه تصفیه آب با فیلتر تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب و هم فیلتر‌ آب هر دو بر اساس یک اصل مکانیکی کار می‌کنند. آن‌ها ابتدا آب خام آلوده را می‌مکنند، ناخالصی‌های مختلف از رسوبات گرفته تا میکروارگانیسم‌ها را فیلتر و سپس آب تمیز را پخش می‌کنند ولی یک تفاوت عمده بین دستگاه تصفیه آب و فیلترآب وجود دارد، این است که دستگاه تصفیه کننده می‌تواند ویروس‌ها و باکتری‌هایی که فیلتر قادر به حذف آن‌ها نیستند را حذف کنند. برخی از تصفیه کننده‌ها از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند و برخی دیگر از شارژ الکترواستاتیک برای کشتن یا جذب ویروس‌ها استفاده می‌کنند. اگر علاقه‌مند به دانستن تفاوت دستگاه تصفیه آب هستید، روی لینک آبی کلیک کنید.

بیشتر بخوانید
علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب چیست؟

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

در حال حاضردستگاه‌های تصفیه آب به بخش ضروری هر خانه تبدیل شده است و تولید کنند‌گان این محصولات در حال رقابت برای به دست آوردن سهم بازار هستند. بیش از ده برند دستگاه تصفیه آب در بازاروجود دارد که بهترین برند آن تایوانی است. ما در مقاله راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب، به طور کامل نکاتی را که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید را توضیح داده‌ایم که برای خواندن آن کلیک کنید.

این که از چه برندی شما خریداری کنید بسیار مهم می‌باشد. زیرا که قیمت برندها با توجه به خدمات پس از فروش، گارانتی و قطعاتی که استفاده می‌کنند متفاوت می‌باشد. توصیه می‌شود فیلتری با سرعت بالا خریداری کنید که جریان خوب آب را تضمین کند.

چرا باید از نمایندگی تصفیه آب آکوا نوین خرید کنید؟

دستگاه‌ های تصفیه کننده آب به یک نیاز برای هر خانواده تبدیل شده است که این دستگاه‌ها تضمین می‌کنند آب سالم و با کیفیت در اختیار شما قرار دهند. دستگاه‌های تصفیه آب از برند‌های معروف از ترکیبی از روش های تصفیه استفاده می‌کنند که به حذف انواع مختلف آلاینده‌ها کمک می‌کند و آب را برای مصرف مناسب می‌کند. با این حال مطمئن شوید که از یک برند معروف و قابل اعتماد خریداری می‌کنید که بهترین دستگاه تصفیه آب به حذف ناخالصی‌های آب، آب با کیفیت چه از نظر مزه، بو، رنگ به شما ارائه می‌دهند و برای مصرف ایمن می‌باشد و املاح مورد نیاز بدن را حفظ می‌کند.

امروز با وجود تولید کنند‌گان در صنعت تصفیه آب، تشخیص این که کدام دستگاه خوب است و طبق استاندارد‌های لازم می‌باشد کمی سخت شده است. نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا نوین تمام تلاش خود را بر این اساس گذاشته است که بهترین دستگاه‌ها با بهترین برند تایوانی در اختیار شما قرار دهد تا آب با کیفیت با املاح معدنی قابل نیاز استفاده کنید. همین طور برای رفاه حال شما عزیزان گارانتی و خدمات پس از فروش دارند تا شما عزیزان با آسودگی خاطر خرید کنید.

بیشتر بخوانید
انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی
آخرین مقالات
دسته بندی محصولات
فهرست