دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟

احتمالاً به دلیل خطرات نوشیدن آب ناسالم، این سوال برای همه ما پیش آمده است که چه نوع فیلتر آب بخریم؟ سوالی که پاسخ به آن به چند دلیل بسیار حائز اهمیت است: آب آشامیدنی شبکه شهری کیفیت لازم را ندارد و آب حاوی ناخالصی های زیادی است که باید توسط یک تصفیه خانه خانگی پاکسازی شود.

هر نوع دستگاه تصفیه آب خانگی کاربردهای خاص خود را دارد، کارایی مشخصی دارد و شما باید از دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب برای نوع آلودگی و سختی آب استفاده کنید.بسیاری از برندها دستگاه های تصفیه آب تولید می کنند و به راحتی نمی توان تشخیص داد که بهترین برند تصفیه آب کدام است.در ادامه به بهترین برندها اشاره کرده ایم با اکوانوین همراه باشید

دستگاه های تقلبی و های کپی در بازار وجود دارد، بنابراین در خرید دستگاه تصفیه آب باید مراقب خرید دستگاه های اصل و با کیفیت باشیم.

ما اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد بهترین برندهای تصفیه آب خانگی در اختیار شما قرار می دهیم و به شما کمک می کنیم دستگاه مورد نیاز خود را به درستی و ایمن تهیه کنید.

بهترین برند تصفیه آب خانگی تایوان

آیا می دانستید تایوان بزرگترین تولید کننده دستگاه های تصفیه آب در جهان است؟ دستگاه های تصفیه آب خانگی تایوانی به اکثر کشورهای جهان صادر می شود و بسیاری از کارشناسان صنعت تصفیه آب دستگاه ها و شرکت های تایلندی را بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب می دانند. اگر می خواهید بدانید کدام دستگاه تصفیه آب را بخرید، این برندهای تولید کننده دستگاه های تصفیه آب خانگی تایوانی را بررسی کنید.

دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟

برند سافت واتر

سافت واتر یکی از قدیمی ترین و قدیمی ترین برندهای دستگاه های تصفیه آب خانگی تایوانی است. برخی آن را بهترین برند تصفیه آب می دانند. دستگاه های مختلفی تولید می کند و اکثر کشورهای دنیا از دستگاه های آن استفاده می کنند. انواع دستگاه اسمز معکوس یا RO، دستگاه های مجهز به فیلتر اضافی تا 8 مرحله، دستگاه های اولترافیلتراسیون و نرم کننده آب از محصولات اصلی این برند تایوانی می باشد.
مهم نیست به چه وسیله ای نیاز دارید. آیا دوست دارید از دستگاه زیر سینک استفاده کنید یا روی سینک؟ سافت واتر دارای تجهیزات ویژه برای تمامی شرایط می باشد. برخی از ویژگی های کلیدی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر تایوان عبارتند از:

  • تمام رسوبات را از آب خارج کنید
  • حذف آلاینده های شیمیایی و میکروارگانیسم ها
  • تنظیم و استانداردسازی سختی آب
  • حذف نیترات و مشتقات آن از آب
  • تعیین رنگ، طعم و مزه آب

با این دستگاه خیالتان از بابت کیفیت آب آشامیدنی راحت می شود و می توانید تمام نگرانی های خود را در مورد بیماری های ناشی از آب آلوده فراموش کنید.

برند CCKA

CCKA نیز تایوان است. برندی با نام آشنا که یک برند عالی از دستگاه تصفیه آب می سازد. شرکت بزرگی که از مجهزترین تجهیزات در ساخت تجهیزات تصفیه آب استفاده می کند و کیفیت تجهیزات آن بسیار بالاست. ابتدا به ویژگی های ساخت و ساخت این دستگاه ها می پردازیم. بسیار ایمن هستند و ضریب خطای بسیار کمی دارند.
احتمال نشت آب از داخل بسیار کم است.
فیلترهای آن کیفیت بالایی دارد و از عبور رسوبات، نمک های محلول و نامحلول، آلاینده های شیمیایی و بیولوژیکی از این فیلترها جلوگیری می کند.
آنها برق کمتری مصرف می کنند و به راحتی می توانند قبض برق شما را در مقایسه با سایر دستگاه های مشابه کاهش دهند.
نیازی به تهویه دائمی ندارند و اگر به درستی نصب شوند، احتمال گیر افتادن هوا در داخل آن بسیار کمتر است.

سی سی کا هم گستره‌ی وسیعی از انواع دستگاه‌های تصفیه آب را در اختیار شما قرار می‌دهد. از دستگاه‌های الترافیلتراسیون گرفته تا دستگاه‌های 5 و 6 و 7 و حتی 8 مرحله‌ای که کیفیت و راندمان بسیار بالایی دارند. اگر به دنبال بهترین مارک تصفیه آب هستید سی سی کا گزینه‌های متعددی رو در اختیار شما قرار می‌دهد.

برند آکوا

آکوا هم تولیدکننده دستگاه آب تصفیه کن تایوانی هستند. اگر از متخصصین حوزه‌‌ی تصفیه بپرسید که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم قطعا میان گزینه‌هایی که به شما معرفی می‌کنند یکی از این دو برند را هم خواهند گفت. این دو برند به نسبت جدیدتر هستند و مطابق با دانش تخصصی روز در حوزه‌ی تصفیه آب جلو می‌روند و اگر نگاهی به دستگاه‌های این دو برند بیندازید مطمئنا طراحی متناسب با ذائقه‌ی روز را در آن‌ها می‌بینید.

دستگاه‌های این دو برند حرفه‌ای و پرقدرت هستند و می‌توانند هر نوع آلایندگی را از آب پاک کنند. این دو برند فیلتر و قطعات یدکی تصفیه آب هم تولید می‌کنند. فیلترهایی که کیفیت بسیار بالایی دارند و می‌توانند تا مدت‌ها بدون نیاز به تعویض زودهنگام برای شما کار کنند.

آیا دستگاه تصفیه آب ایرانی خوبه؟

افراد زیادی در مورد بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی می‌پرسند. اما باید در نظر داشته باشید که در حال حاضر تکنولوژی ساخت دستگاه تصفیه آب در ایران به روش اسمز معکوس وجود ندارد. می‌دانید که اسمز معکوس یکی از بهترین روش‌ها برای تصفیه آب است و تولید ممبران برای اسمز معکوس کار سختی است و نیاز به تجهیزات بسیار پیشرفته و گران‌قیمت دارد.

اما برخی دستگاه‌ها در ایران مونتاژ می‌شوند. یعنی اکثر قطعات اساسی آن از خارج از کشور وارد می‌شود و در ایران قطعات دیگر آن مونتاژ و سرهم‌بندی می‌شوند و تحت عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی به فروش می‌رسانند. این دستگاه‌ها چند ایراد عمده دارند.

اول اینکه چون مونتاژ این دستگاه‌ها معمولا با توجه به نمونه‌های از پیش‌ساخته‌ی خارجی است ممکن است ناسازگاری‌های در داخل دستگاه وجود داشته باشد که باعث افت کیفیت دستگاه می‌شود. از این جهت عملا نمی‌توان پاسخی برای بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی پیدا کرد.

با اینکه پیشرفت‌های زیادی اخیرا در این حوزه صورت گرفته است اما همچنان تکنولوژی آن به طور کامل به بهره‌برداری نرسیده است. امیدواریم که این اتفاق به زودی در صنعت و تولید ملی کشور اتفاق بیفتد و شاهد تولید دستگاه‌های باکیفیت و در مواردی بهتر از دستگاه‌های خارجی باشیم.

جالب است بدانید که مونتاژ دستگاه‌ها هم بیشتر دستگاه‌های تایوانی را مدنظر قرار داده است و اکثر دستگاه‌هایی که به عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی به فروش می‌رسند دستکاری‌شده‌ی برندهای معتبر تایوانی یعنی سافت واتر، سی سی کا و آکوا می‌باشند.

در نتیجه

ما بهترین برند تصفیه آب را به شما معرفی کردیم که سافت واتر، سی سی کا و آکوا گزینه‌های اصلی بودند. دلایلی که آن‌ها را به بهترین مارک تصفیه آب تبدیل کرده است را هم بیان کرده‌ایم. بهترین مارک تصفیه آب از میان این سه برند گفته شده به طور کلی قابل تشخیص نیست و چند دلیل برای آن وجود دارد.

اول اینکه هر دستگاه و هر مارک کیفیت و کارایی مخصوص خود را دارد. برخی از این دستگاه‌ها به طور اختصاصی روی حذف نیترات کار می‌کنند. برخی آلاینده‌های شیمیایی را در اولویت قرار می‌دهد، برخی روی سختی آب تمرکز می‌کنند و این شما هستید که باید تشخیص بدهید کدام دستگاه با شرایط شما سازگارتر است. به طور مثال در برخی قسمت‌های تهران سختی آب بیشتر از حد استاندارد است. در نتیجه بهترین دستگاه تصفیه آب برای این منطقه دستگاهی است که سختی آب را کاهش دهد و شاید حتی نیازی به فیلتر فرابفنش هم نداشته باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط