سوییچ‌های پرشر

سوییچ‌های پرشر تصفیه آب خانگی چیست؟ شیر برقی قطع کن فشار بالای یک دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل خانگی با تکنولوژی اسمز معکوس آر او RO می‌باشد که در زمان پر شدن مخزن تحت فشار تصفیه آب خانگی، پمپ تصفیه آب را قطع می‌کنند.

علاوه بر این شیر برقی‌های پرشر تصفیه آب خانگی دارای یک پیچ تنظیم می‌باشد که توسط آن میتوان های پرشر سوییچ را در فشارهای مختلف تنظیم نمود.با شرکت اکوانوین در ادامه همراه باشید.

این سوییچ تنظیم های پرشر تصفیه آب به صورت اتصالات کوئقییک فیتینگ Quick Fitting، نصب سریع و همچنین به صورت اتصالات پیچی تصفیه آب خانگی موجود می‌باشد و ولتاژ کارکرد آن 24 ولت است که هر دو مدل از کیفیت بسیار مرغوبی برخوردارند.

سوییچ‌های پرشر که در فارسی به سنسور فشار قوی معروف است یکی از سنسورهای نصب شده در تصفیه آب است و کاربرد ایمنی دارد. به این معنی که وقتی مخزن تصفیه آب با آب تصفیه شده پر می شود، شیر برقی دستگاه دستور قطع جریان آب را می دهد.

عملیات قطع جریان با خاموش کردن پمپ با سوئیچ های فشار انجام می شود. اگر مخزن شما از سوئیچ شناور یا توپ شناور استفاده می کند، یک سوئیچ فشار قوی می تواند با قطع جریان آب از پر شدن بیش از حد آن جلوگیری کند.

به عبارت دیگر قطع شدن جریان آب سنسور فشار به این معنی است که دیافراگم استفاده شده در داخل کلید تحت تاثیر قرار می گیرد. به این ترتیب وقتی فشار تا حد معینی بالا می رود، وارد شده و خروجی پمپ و شیر را قطع می کند. اگر برای دستگاه تصفیه آب خانگی از کلیدهای فشار استفاده می کنید، از پمپ 24 ولتی استفاده می کنید.

اندازه آچار: دو طرف آچار 6 متر لوله وجود دارد و بسته به نوع آچار دو نوع مهره و اتصالات وجود دارد.

سوییچ‌های پرشر

نصب سوئیچ فشار

سنسور فشار قوی را می توان در مکان های مختلف روی شیلنگ تصفیه آب نصب کرد. اما باید بگوییم که بهترین مکان برای نصب این کلید بین غشای تصفیه آب و مخزن در مرحله چهارم می باشد.

تنظیمات های پرشر سوئيچ :

تنظیم نقطه قطع (cut out) در بعضی مدل های فشار مورد نظر ( Rang) قید می شود . این فشار همان فشاری است که کنترل کننده در آن سیستم را قطع می‌کند تا از بروز صدمات احتمالی مانند شکستن سوپاپ ها و خرابی قسمت های مکانیکی جلوگیری کند و دارای پیچ تنظیم می باشد که با پیچ گوشتی میتوان آن را روی عدد مربوطه تنظیم کنیم .

تنظیم تفاضل (Diff) این عدد ۴۰ psi می باشد تا هنگامی که فشار آن کمتر از تنظیم نقطه قطع (cut out) گردید دوباره برق را به صورت اتوماتیک وصل و کمپرسور روشن گردد.

انواع های پرشر سوئیچ :

های پرشرهای موجود در بازار از برندهای ، آلکو، ساگنومیا و دانفوس می باشند که در دو مدل ریست دار و بدون ریست ارائه می شوند.

سوئیچ های پرشر دانفوس kp5

از محبوب ترین های پرشر سوئیچ های موجود در کشور ایران می توان های پرشر دانفوسkp5  نام برد که دارای ویژگی های مناسبی هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت بوده که باعث می شود انتخاب مناسبی باشد .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط