طرز کار دستگاه تصفیه اب خانگی

طرز کار دستگاه تصفیه اب خانگی

اگرچه دستگاه های تصفیه آب خانگی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و مدل ها و انواع مختلفی دارند، اما پرفروش ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران و جهان دستگاه تصفیه آب خانگی تحت سینک با تکنولوژی اسمز معکوس می باشد. آب آشامیدنی را تصفیه می کند.در ادامه به طرز کار دستگاه تصفیه اب خانگی می پردازیم با شرکت آکوانوین همراه باشید.

سیستم تصفیه آب اسمز معکوس ro که به دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس نیز معروف است، جدیدترین و جامع ترین روش تصفیه آب آشامیدنی به شمار می رود. قابل اعتماد ترین برندهای تصفیه آب خانگی این سیستم انتخاب شده است. اما قبل از خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی باید بدانید که نحوه کار تصفیه آب خانگی چگونه است و دستگاه تصفیه آب چگونه کار می کند؟ تمامی مراحل و قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی را برای شما شرح می دهیم.

 

شرح قطعات تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی از قسمت های زیر تشکیل شده است:

 • آب را تخلیه کنید
 • اتصال سریع پلاستیکی برای تصفیه آب خانگی
 • مسکن برای دستگاه تصفیه آب خانگی
 • دستگاه تصفیه آب خانگی
 • شیر برقی تصفیه آب خانگی
 • شیرهای فشار قوی و کم برای تصفیه آب خانگی
 • ترانس آب شیرین خانگی
 • پمپ تصفیه آب خانگی
 • شلنگ تمیز کردن آب خانگی
 • گیج فشار روغن برای دستگاه های تصفیه آب خانگی
 • محفظه غشایی برای تصفیه آب خانگی
 • فیلتر مرحله هفتم تصفیه آب خانگی
 • دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی
 • مخزن تحت فشار برای تصفیه آب داخل ساختمان

توضیحات کامل دستگاه تصفیه آب خانگی به شرح بالا بود که برای شما عزیزان توضیح داده ایم. اکنون تمامی این قطعات عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس را تشکیل می دهند.

دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه کار می کند؟

دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه کار می کند؟ کدام دستگاه تصفیه آب را بخرید و چه برندی از دستگاه تصفیه آب خوب است؟ قبل از خرید دستگاه تصفیه آب، عملکرد آن را بررسی کنید. اولین، شیر ورودی استیل دستگاه تصفیه آب باز شده و آب آشامیدنی شیرهای شهر از طریق شیر تصفیه آب به مرحله اول فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب خانگی می رسد.

آب آشامیدنی شهر مملو از نمک بد و بدی است که با چشم دیده می شود و در کتری ریخته می شود. این نمک ها با ورود به فیلتر تصفیه آب خانگی در مرحله اول حذف و تصفیه می شوند.

این نمک های درشت عبارتند از: ماسه و گل، نمکی که باعث ایجاد سنگ کلیه در بدن انسان می شود. در ضمن اگر از ورود این نمک به دستگاه تصفیه آب جلوگیری نشود باعث گرفتگی شیلنگ ها و رسوب در پمپ تصفیه آب می شود و باعث کاهش عمر قطعات دستگاه تصفیه آب می شود.

طرز کار دستگاه تصفیه اب خانگی

پس از حذف املاح درشت ، آب از شلنگ تصفیه آب به هوزینگ دوم و سوم و فیلتر شماره دو و سه تصفیه آب خانگی میرود . در فیلتر کربن اکتیو شماره دوم و فیلتر کربن بلاک شماره سوم آب شیرین کن ، کلر و مواد جانبی کلر تصفیه و حذف میشوند . معایب کلر در آب آشامیدنی بسیار زیاد است به قدری که باعث ریزش مو و چروک شدن پوست میشود . نحوه حذف کلر در دستگاه تصفیه آب به این صورت است که در آب با آزاد سازی یون های مثبت و منفی کربن ، کلر جذب کربن میگردد و از فیلتر مرحله دوم و سوم عبور نمیکند .

پس از فیلتر مرحله دوم و سوم آب باید طبق قاعده وارد فیلتر مرحله چهارم تصفیه آب خانگی شود . اما به دلیل ریز بافت بودن این فیلتر ، آب وارد پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی میشود . تنها عملکرد و نحوه کار پمپ تصفیه آب خانگی به این صورت است که آب را با فشار زیاد از فیلتر ریز بافت ممبران عبور دهد . ممبران تصفیه آب خانگی ، قلب اصلی دستگاه بوده و تمام املاح مضر آب آشامیدنی را پشت غشاهای خود نگه میدارد .

فیلتر مرحله چهارم ممبران تصفیه آب خانگی ، جز فیلتر های بالایی به شمار می آید . طرز کار ممبران به این صورت است که قابلیت حذف و تصفیه املاح بسیار ریز تا ابعاد کوچکتر از 0,0001 میکرون را دارد به همین جهت املاح ریزی همچون نیترات و نیتریت ، آرسنیک و آلومینیوم نیز از آب آشامیدنی حذف میشوند تا با تنظیم سختی آب دستگاه تصفیه آب به شما بهترین سختی آب آشامیدنی را تحویل دهد . از آنجایی که ممبران تصفیه آب نیترات را تسفیه میکند ، به این آب شیرین کن ها دستگاه تصفیه آب خانگی حذف نیترات نیز میگویند . غشای ریزبافت ممبران را میتوانید در تصویر زیر مشاهده نمایید .

غشای تصفیه آب خانگی سفید رنگ است و با پیچ روی سر به داخل محفظه باز می شود و فیلتر ممبران قابل نصب است.

عملکرد زیست محیطی سیستم های تصفیه آب خانگی

غشای تصفیه آب دارای دو خروجی است که خروجی اول آب کثیف و املاح مضر را به فاضلاب ماشین ظرفشویی هدایت می کند. این نمک ها انواع نیترات ها، نیتریت ها، عوامل بیماری زا، ترکیبات مضر و آلاینده های موجود در آب آشامیدنی هستند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط