مخزن

مخزن

منبع ذخیره آب مخزن مناسب برای ذخیره آب است. آب چیز جدیدی نیست. از زمان های قدیم مردم برای جلوگیری از هدر رفتن آب در روزهای بارانی، آب را در مکان های مناسب جمع آوری می کردند. سالها گذشت. و بچه ها امروزه در سیستم های ذخیره آب از انواع مخازن برای این منظور استفاده می شود. البته این روش چندان ساده نخواهد بود. مخازن انواع مختلفی دارند که هر کدام مزایا و معایب و نوع کاربری خود را دارند.

همچنین متفاوت است. از آنجایی که از آنها برای ذخیره انواع مایعات استفاده می شود، بهتر است در مورد انواع مختلف مخازن آب صحبت کنیم تا در مورد هر کدام و کاربرد آن بسته به مواد مورد استفاده در ساخت و ساز بیشتر بدانید. خرید، تعمیر و نصب مخزن ذخیره پمپ آب از اکوانوین بخواهید با ما همراه باشید.

ابتدا نوع منبع را در نظر بگیرید، مخزن ذخیره سازی برای چه نوع مایعی نیاز دارید، فضای ذخیره سازی چقدر است یا به چه مقدار آب و فضای ذخیره سازی نیاز دارید؟

انواع مخازن آب و کاربرد آنها

مخزن فلزی ذخیره آب

مخازن فلزی معمولاً از فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه ساخته می شوند. این مخزن یکی از قدیمی ترین نوع مخزن آب است. استفاده از فولاد ضد زنگ باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی شده و مخزن می تواند بیشتر دوام بیاورد. این مخزن به شکل استوانه ای است. آنها به صورت عمودی، افقی، هوایی و روی زمین برای ذخیره آب آشامیدنی و غیر شرب ساخته و استفاده می شوند.

مخازن پلی اتیلن

این نوع مخازن آب در اندازه های مختلف ساخته می شوند و برای ذخیره سازی طولانی مدت آب مورد استفاده قرار می گیرند. کاربردهای زیادی دارند که رایج ترین آنها ذخیره آب آشامیدنی است. این ظروف از سه لایه آنتی باکتریال ساخته شده اند که خاصیت ضد میکروبی دارند. آنها حاوی جلبک نیستند و بهداشتی هستند.

مخزن

کاربرد مخزن آب پلی اتیلن عمودی یا عمودی

پایه آب مخازن خانگی و تجاری بدون پایه در مقایسه با ظرفیت جذب آب 100-20000 لیتر تولید می شود.

مخزن آب پلی اتیلن افقی

همچنین مخازن پلی اتیلن افقی ظرفیت مخازن ذخیره آب عمودی را دارند و از این جهت متفاوت هستند که به صورت افقی در پشت بام قرار گرفته اند و برای مکان هایی با ارتفاع کم مانند اتاق زیر شیروانی مناسب می باشند. نوع مصرف با دیگری متفاوت است و از 100 تا 15000 لیتر آب دارد.

مخزن آب پلی اتیلن بیضی شکل

مخازن دایره ای شکل دارای ظرفیت آب 500 تا 5000 لیتر بوده و از سه لایه ضد میکروبی و ضد باکتری ساخته شده اند.

مخزن پلی اتیلن زیر پله

در مکان هایی که فضای ذخیره سازی محدود است مانند آپارتمان ها و مجتمع ها از این نوع منبع ذخیره آب استفاده می شود.

ظرف مکعب پلی اتیلن

به این مخازن آسان برای استفاده نیز می گویند، در مدل های مسطح، عمودی و افقی موجود هستند و می توان آنها را روی دیوار یا کنار اتاق نصب کرد. از نوع کتاب آنها برای قرار دادن در مکان هایی با فضای محدود استفاده خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به شرکت اکوانوین مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط