1. خانه
 2. بلاگ
 3. مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت و خوب چیست؟

مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت و خوب چیست؟

مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت

مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت و خوب در حال حاضر با وجود املاح زیاد داخل آب، استفاده از برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب یک اصل مهم در سلامت خانواده خواهد بود. امروزه با پیشرفت صنعت، دستگاه‌ های تصفیه آب خوب زیادی داخل بازار به چشم می‌خورند. اما واقعا کدام برند سلامت شما را بیش از همه تامین می‌کند؟

دستگاه تصفیه آب با کیفیت دارای ویژگی‌های متعددی است که برای انتخاب بهترین گزینه برای خانه یا محیط کاری بسیار مهم است. نمایندگی رسمی آکوا نوین با ارائه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، خرید با بهترین قیمت و کیفیت برای شما عزیزان راحت کرده است. در مطلب زیر، برخی از ویژگی‌های اصلی یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت را بررسی می‌کنیم.

ویژگی و مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت

معمولاً مشخصات اصلی دستگاه تصفیه آب با کیفیت و استاندارد شامل موارد زیر می‌شود. اما قبل از پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی که قبل از خرید باید بشناسید را مطالعه کنید تا خریدی عالی و مطمئن تری را تجربه کنید.

 • برند دستگاه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین دستگاه تصفیه آب با کیفیت، برند آن است. هنگام انتخاب برند دستگاه تصفیه آب با کیفیت، مهم است که به برند‌های معتبر و مشهور توجه کنید که در طول زمان برای کیفیت و عملکرد قابل اعتماد شناخته شده‌اند. البته، هر برندی ممکن است محصولات متفاوتی با کیفیت‌ها و ویژگی‌های مختلف داشته باشند، اما نمونه هایی مثل سافت واتر ، C.C.K.، از نمونه های تایوانی و آکواپرو ، آکوا اکسپرت و آکوا کلر از نمونه های آمریکایی، بسیار مطمئن هستند.

 • فرآیند فیلتراسیون

فیلتراسیون آب یک فرآیند است که با استفاده از فیلترها و مواد جاذب، ذرات معلق، رنگ، بو، طعم و آلاینده‌های مختلف را از آب حذف می‌کند. در این فرآیند، آب از طریق فیلترها جاری می‌شود و آلودگی‌ها در فیلترها نگهداری می‌شوند، در نتیجه آب تمیز شده و آلاینده‌ها از آن جدا می‌شوند. فیلترها می‌توانند شامل مواد مختلفی مانند شن، ماسه، کربن فعال، نانومواد و غشاء باشند. این فرآیند می‌تواند در تصفیه آب سطحی و آب زیرزمینی استفاده شود و نقش مهمی در بهبود کیفیت آب مصرفی دارد.

 • ظرفیت مخزن

ظرفیت مخزن یا ظرفیت ذخیره‌سازی، یکی از ویژگی‌های مهم در دستگاه‌های تصفیه آب با کیفیت است. این ویژگی نشان می‌دهد که دستگاه تصفیه آب چقدر آب تصفیه شده را می‌تواند ذخیره کند. ظرفیت مخزن عموماً به صورت لیتر (L) یا گالن (G) مشخص می‌شود. ظرفیت مخزن ممکن است بین چند لیتر تا چند ده گالن متغیر باشد. انتخاب ظرفیت مناسب بستگی به نیازهای شما دارد.

بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه آب جکوزی چیست؟

اگر مصرف آب در خانه‌تان زیاد است یا به دسترسی مداوم به آب تصفیه شده نیاز دارید، مخزن بزرگتری را انتخاب کنید. اما اگر فضای محدودی دارید یا مصرف آب نسبتاً کم است، مخزن با ظرفیت کوچک‌تری ممکن است کافی باشد. مهم است که قبل از تهیه‌ی دستگاه تصفیه آب، نیازهای خود را ارزیابی کرده و ظرفیت مخزن را با این نیازها هماهنگ کنید.

مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت

 • کارایی تصفیه

کارایی تصفیه یک دستگاه تصفیه آب نشان‌دهنده قدرت و عملکرد آن در حذف آلاینده‌ها و بهبود کیفیت آب است. این ویژگی معمولاً با درصد حذف آلاینده‌ها نمایش داده می‌شود. درصد کارایی تصفیه نشان می‌دهد که دستگاه تصفیه آب چه میزان آلاینده‌های معین (مانند جسم‌های معلق، کلر، آهن، سرب، آلومینیوم و …) را از آب حذف می‌کند.

معمولاً دستگاه‌های تصفیه آب با کارایی بالا، بیش از ۹۰٪ آلاینده‌ها را حذف می‌کنند. برخی از دستگاه‌ها می‌توانند برای برخی آلاینده‌ها کارایی حذف بالاتری داشته باشند. همچنین، انواع مختلفی از فیلترها و فرآیندهای تصفیه وجود دارد که می‌توانند به کارایی تصفیه دستگاه تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، فیلترهای آب باشکوه ویژگی‌های کارایی بالا را دارند و می‌توانند از آب ناخالصی‌ها و آلاینده‌ها را به طور موثری جدا کنند.

 • ضمانت

تولیدکننده باید ضمانتی قابل قبول برای دستگاه ارائه دهد تا در صورت وجود مشکلات یا خرابی‌ها، تعمیر یا تعویض دستگاه صورت پذیرد. توجه داشته باشید که این مشخصات ممکن است بسته به نوع و مدل دستگاه تصفیه آب متفاوت باشند. در هر صورت، انتخاب یک دستگاه با استانداردهای بالا و مشخصات مناسب می‌تواند به اطمینان از کیفیت آب تصفیه شده کمک کند.

 • تاییدیه‌ جهانی تصفیه آب

یکی از استانداردهای جهانی برای تصفیه آب، استاندارد NSF است. جهت اخذ استاندارد NSF، محصولات تصفیه آب در پروسه‌های مختلف آزمایش و ارزیابی قرار می‌گیرند. این آزمایشات شامل تست‌های سختی و کیفیت آب، بررسی عملکرد و حذف آلودگی‌ها می‌شود. درصورتی که دستگاه تصفیه آب دارای گواهینامه NSF باشد، می‌توان به راحتی به کیفیت عالی آن اعتماد کرد.

بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه آب چه چیزی را جدا می‌ کند؟

همچنین دستگاه تصفیه آب باید دارای گواهینامه‌های استاندارد بین‌المللی معتبر باشد. به عنوان مثال، استانداردهای NSF، ANSI (American National Standards Institute)، و WQA (Water Quality Association) از جمله استانداردهای شناخته شده هستند.

نگهداری و استفاده آسان دستگاه‌ تصفیه آب با کیفیت

ویژگی مهمی که در دستگاه‌ تصفیه آب با کیفیت باید موجود باشد، نگهداری و استفاده آسان است. به عبارتی دیگر، دستگاه باید به راحتی قابل نصب، استفاده و نگهداری باشد. برخی از ویژگی‌هایی که در این زمینه مهم هستند عبارتند از:

 • نصب ساده و سریع: دستگاه باید بدون نیاز به تجهیزات و ابزارهای پیچیده به راحتی نصب شود.
 • عملکرد ساده: استفاده از دستگاه باید بسیار آسان و قابل فهم باشد، به طوری که هر فردی بتواند از آن استفاده کند.
 • تعویض فیلترها: فیلترها باید به راحتی قابل تعویض باشند و نیازی به تجربه یا دانش فنی خاص برای انجام این کار نداشته باشد.
 • نگهداری منظم: دستگاه باید نیازی به نگهداری پیچیده و زمان‌بر نداشته باشد و تعمیر و نگهداری آن باید به راحتی قابل انجام باشد.
 • شستشوی آسان: اجزای دستگاه باید به راحتی قابل شستشو و تمیز کردن باشند.

نگهداری و استفاده آسان دستگاه‌ تصفیه آب با کیفیت

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت

مدل‌های متفاوتی از دستگاه تصفیه آب با کیفیت وجود دارند. در زیر، دو نمونه از هر برند را برای شما عزیزان معرفی می‌کنیم:

 1. سافت واتر (Soft Water)

 • مدل EcoWater ECR 3502ST : این مدل دارای تکنولوژی خودکار نرم‌سازی آب است که با استفاده از رزین‌های مخصوص اقدام به تخلیه مواد جامد و معدنی موجود در آب می‌کند.
 • مدل Culligan High Efficiency Water Softener: این مدل با استفاده از تکنولوژی مبدل یونی نرم‌کننده آب، آب شهری را تصفیه کرده و از مواد جامد و معدنی آن جدا می‌شود.
 1. سی‌ سی‌ کا (C.C.K)

 • مدل C.C.K. RO-75GPD: این مدل از فرآیند اسمز معکوس استفاده می‌کند تا آب را تصفیه کرده و از املاح، باکتری‌ها و ویروس‌ها جدا کند.
 • مدل C.C.K. Aqua Pro: این مدل دارای فیلترهای چندگانه است که با استفاده از فرآیندهای مختلف، از جمله فیلتراسیون کربن فعال و اسمز معکوس، آب را تصفیه می‌کند.
 1. آکوا اسپرینگ (Aqua Spring)

 • مدل Aqua Spring AS500: این مدل دارای فیلترهای چندگانه است که آب را از ذرات معلق، بو و طعم نامطلوب پاک می‌کند و به آب تصفیه شده با کیفیت به مصرف‌کننده می‌رساند.
 • مدل Aqua Spring Platinum: این مدل با استفاده از فرآیند اسمز معکوس آب را تصفیه کرده و از املاح، باکتری‌ها و ویروس‌ها جدا می‌کند.
بیشتر بخوانید
نحوه نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت

 1. آکوا اکسپرت (Aqua Expert)

 • مدل Aqua Expert RO-5: این مدل با استفاده از فرآیند اسمز معکوس آب را تصفیه کرده و از املاح، باکتری‌ها و ویروس‌ها جدا می‌کند.
 • مدل Aqua Expert UF-1: این مدل از فیلتراسیون با استفاده از فیلتر فیزیکی Ultrafiltration (UF) استفاده می‌کند تا آب را از ذرات معلق، باکتری‌ها و ویروس‌ها پاک کند.
 1. آکوا لاین (Aqua Line)

 • مدل AquaLine AL-RO75G: این مدل با استفاده از فرآیند اسمز معکوس آب را تصفیه کرده و از املاح، باکتری‌ها و ویروس‌ها جدا می‌کند.
 • مدل AquaLine AL-UV10: این مدل با استفاده از فیلتراسیون با استفاده از فیلتر فرابنفش (UV) آب را از باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروارگانیسم‌ها پاک می‌کند.

دستگاه تصفیه آب آکوا لاین

 1. آکوا پرو (Aqua Pro)

 • مدل AquaPro AP-RO5500: این مدل با استفاده از فرآیند اسمز معکوس آب را تصفیه کرده و از املاح، باکتری‌ها و ویروس‌ها جدا می‌کند.
 • مدل AquaPro AP-UF500: این مدل از فیلتراسیون با استفاده از فیلتر فیزیکی Ultrafiltration (UF) استفاده می‌کند تا آب را از ذرات معلق، باکتری‌ها و ویروس‌ها پاک کند.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

 1. آکوا کلر (Aqua Clear)

 • مدل AquaClear AC-RO400: این مدل با استفاده از فرآیند اسمز معکوس آب را تصفیه کرده و از املاح، باکتری‌ها و ویروس‌ها جدا می‌کند.
 • مدل AquaClear AC-UV300: این مدل با استفاده از فیلتراسیون با استفاده از فیلتر فرابنفش (UV) آب را از باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروارگانیسم‌ها پاک می‌کند.

دستگاه تصفیه آب آکوا کلر

سوالات متداول

 • دستگاه تصفیه آب خانگی چیست و چه اهمیتی دارد؟

دستگاه تصفیه آب خانگی ابزاری است که برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با استفاده از فیلترهای مخصوص، ذرات، باکتری‌ها و ویروس‌ها را حذف کرده تا آب خروجی تمیزتر شود. برخی دستگاه‌ها همچنین شوری و املاح زائد را حذف کرده و بوی بد آب را از بین می‌برند. آب تصفیه شده از بیماری‌های وابسته به آب محافظت می‌کند و سلامت خانواده را تضمین می‌کند. بنابراین دستگاه تصفیه آب برای بهبود بهداشت خانگی اهمیت دارد. ما در مقاله دستگاه تصفیه آب خانگی چیست، به شما عزیزان اطلاعات بیشتری را راجب آن داده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم حتما مطالعه کنید.

 • برند تایوانی و آمریکایی در تولید دستگاه تصفیه آب چه مزایا و معایبی دارند؟

دستگاه‌ تصفیه آب تولید شده توسط برندهای تایوانی و آمریکایی دارای مزایا و معایبی هستند. برند تایوانی به دلیل قیمت رقابتی، فناوری مناسب حذف آلاینده‌ها و طراحی دقیق مزیت دارند اما شهرت کمتر در بازار جهانی و احتمال نوسان کیفیت معایب آنهاست.اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر راجب دستگاه تصفیه آب تایوانی دارید، پشنهاد می‌کنیم مقاله انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی را مطالعه کنید. برندهای آمریکایی به دلیل شهرت بین‌المللی، کنترل کیفیت بالا و خدمات پس از فروش قوی مزیت دارند اما قیمت بالاتر و در دسترس نبودن انواع مختلف محصولات معایب آنهاست. بنابراین با توجه به مزایا و محدودیت‌ها، می‌توان از هر دو برند استفاده کرد. در نمایندگی رسمی تصفیه آب آکوا نوین انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی را می‌توانید مشاهده و خریداری کنید.

بیشتر بخوانید
زمان و نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی
آخرین مقالات
دسته بندی محصولات
فهرست