هدف از تصفیه آب چیست؟

هدف از تصفیه آب چیست؟ از آنجایی که آب آشامیدنی شهر در درازمدت باعث ایجاد بیماری های مختلف در بدن انسان می شود، هدف اصلی از تصفیه آب، حذف مواد مضر و مضر آب از آب و از بین بردن بو و طعم نامطبوع آب است. فاضلاب بیمارستان ها و کارخانه ها، کودها و سموم کشاورزی، کلر، فلزات سنگین و سایر آلاینده های موجود در آب باعث ایجاد بیماری های عفونی مختلف در بدن انسان، کبد، روده ها، کلیه ها، قلب و عروق می شود. که با تصفیه آب می توان از آن جلوگیری کرد.

زیرا سیستم تصفیه فاضلاب شهر فرسوده و قدیمی است. و چون کلر برای بدن مفید نیست، نمی توان از کلر بیش از حد برای پاکسازی آب استفاده کرد. بنابراین حذف سموم موجود در آب ممکن نیست، از طرفی مصرف کم کلر در دراز مدت باعث ایجاد بیماری های تنفسی، ریوی و قلبی عروقی برای بدن می شود. و مهمترین دلیل نیاز به دستگاه های تصفیه آب این است که استفاده از کلر برای تصفیه آب تنها می تواند میکروب ها و باکتری های موجود در آب را از بین ببرد. اما مثلاً مقدار سرب آب توسط کلر از بین نمی رود. بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی ضروری است.

صرفه جویی در هزینه

به طور کلی قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب و تمیز 900000 تومان و بیشتر می باشد. فیلتر دستگاه های تصفیه آب هر 6 ماه یکبار تعویض شود که با پرداخت هزینه ای ناچیز (حدود 80 هزار تومان) قابل تعویض است.

با فرض میانگین هزینه یک و نیم لیتر آب معدنی 1000 تومان و مصرف روزانه هر نفر فقط دو بطری، هزینه آب آشامیدنی هر نفر روزانه 2000 تومان و تنها هزینه آب آشامیدنی یک روزه است. روزانه 48000 تومان برای خانواده و به عبارتی 2920000 تومان (دو میلیون و پانصد و هفتصد تومان) در سال!

هدف از تصفیه آب چیست؟

کاهش هزینه های مربوط به داروها

همه ما می دانیم که پیشگیری بهتر و ارزان تر از درمان است. با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی، آب آشامیدنی شما سالم تر می شود و دیگر شما و خانواده تان دچار بیماری های مرتبط با آب نخواهید شد، بنابراین نیازی به پرداخت هزینه های درمانی مربوط به آلودگی و مسمومیت آب نخواهید داشت.

مشکلات گوارشی را کاهش می دهد

جالب است بدانید که میکروارگانیسم هایی مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا آنالوگ کیست هایی هستند که در برابر مواد ضدعفونی کننده مانند کلر مقاوم هستند. این انگل ها باعث مشکلات روده ای و گوارشی می شوند. دستگاه های تصفیه آب خانگی در صورت مجهز بودن به فیلترهای UF می توانند این تداخلات را از بین ببرند. به این ترتیب به دلیل آلودگی آب آشامیدنی دچار مشکلات گوارشی نخواهید شد.

سیستم ایمنی کودکان خود را تقویت کنید

فرزندان شما به خصوص به بهترین آب آشامیدنی نیاز دارند. آب سالم آنها را تقویت می کند زیرا سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این بدان معنی است که آنها کمتر بیمار می شوند و می توانند از زمان خود لذت ببرند.

سردرد کمتر

از آنجایی که بیشتر مغز از آب تشکیل شده است، هیدراتاسیون سالم برای کاهش سردرد بسیار مهم است. برخی مطالعات نشان داده اند که نوشیدن آب کلردار می تواند باعث میگرن شود.

بهبود دستگاه گوارش

دستگاه گوارش برای عملکرد صحیح به آب تازه و سالم نیاز دارد. آب تصفیه شده متابولیسم بدن را بهبود می بخشد. برخی مطالعات همچنین نشان می دهد که شروع روز با یک فنجان آب گرم و تصفیه شده می تواند برای بدن شما معجزه کند.

رفع یبوست

مبتلایان به یبوست با نوشیدن آب خالص بهبود می یابند. آب تمیز همچنین می تواند به بازیابی حرکات طبیعی روده کمک کند.

جذاب تر باشید

به دلیل کمبود کلر در آب آشامیدنی، موهایتان تمیزتر، پوستتان نرمتر و ناخن هایتان سالم می شود. همچنین می توانید با مصرف آب سالم و کافی آکنه و سایر بیماری های مرتبط را کاهش دهید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط