فیلتر تصفیه.

مشکلات شایع بعد از تعویض فیلترهای تصفیه آب :

بعد از تعویض فیلترهای مرحله 1 و 2 و زمانی که دستگاه را برای شروع کار اماده میکنید  برای تخلیه آب سیاه ، امکان دارد دستگاه روشن نشود و آب وارد فیلتر دوم و سوم نشود . در اینصورت 2 حالت ممکن است روی دهد . اول اینکه چک کنید که دستگاه روشن میشود یا خیر . بهتر است به پمپ دست بزنید و ببینید که آیا لرزش دارد یا نه . اگر لرزش و صدا ندارد ، یعنی اینکه پمپ و دستگاه روشن نشده اند و طبیعتا آب نیز از فیلتر سوم خارج نمی شود . معمولا چون مخزن دستگاه پر از آب است ، دستگاه روشن نمیشود . شما باید شیر مخزن را ببندید و سپس شیر برداشت را باز کنید . احتمالا دستگاه روشن خواهد شد . اگر باز هم روشن نشد ، چک کنید که آب رودی به دستگاه و برق متصل باشند . اگر همچنان روشن نشد ، به سوکت های برق دست بزنید و تکان دهید . ممکن است سوکت های برق تکان خورده باشند و از جای خود خارج شده باشند .

روشن نشدن دستگاه تصفیه آب

فیلتر تصفیه

اگر حس کردید که پمپ دستگاه لرزش دارد و دستگاه روشن می شود اما آب از فیلتر سوم خارج نمی شود امکان دارد یک از لوله ها خم شده باشد و یا در جایی گیر کرده باشد و مسیر آب بسته شده باشد . بهتر است همه مسیر لوله ها را چک کرده و اگر مشکل برطرف نشد ، چک کنید که فیلتر اول را با پلاستیک درون هوزینگ قرار نداده باشید و آب کاملا وارد فیلتر شیشه ای شده باشد . اگر همچنان مشکل برقرار بود ، تک تک همه لوله ها را از فیلتر سوم به عقب بررسی کنید و ببینید که دقیقا آب تا کجا هست و در چه نقطه ای مسیر آب مسدود شده است . ممکن است شیر برقی مسیر آب را قطع کرده باشد .

بعد از نصب فیلترها و بستن هوزینگ ؛ ممکن است که هوزینگ نشتی داشته باشد و دچار ریزش آب شود  . در این حالت بهتر است شیر آب را ببندید و هوزینگ را باز کنید . چک کنید که اورینگ به درستی در محل خودش قرار داشته باشد . چک کنید که اورینگ سالم باشد . مجددا اورینگ ها را تمیز کنید و همچنین محل اورینگ هارا تمیز کنید و هوزینگ را ببندید . سعی کنید اینبار با فشار بیشتری هوزینگ را ببندید . اگر همچنان ریزش آب بعد از تعویض فیلترها وجود داشت ، مجددا هوزینگ را باز کنید و با استفاده از تفلون روی دنده ها و رزوه ها ، دوباره هوزینگ را ببندید . باید حالت های مختلف را امتحان کنید تا بالاخره بتوانید نشتی آب را برطرف سازید .

بعد از تعویض و نصب فیلترهای جدید ، ممکن است آب طعم و بوی خاصی پیدا کند . نباید بعد از تعویض فیلتر این حالت رخ دهد اما اگر آنرا مشاهده کردید ، نگران نباشید . اجازه دهید 3 روز بگذرد . در این چند روز نیز چند بار آب مخزن را تخلیه کنید . اگر همچنان در روز چهارم بو یا طعم خاص و نامطبوعی را حس کردید ، فیلترهای 1و2و3 را باز کنید و بررسی کنید که آیا بوی نامطبوعی دارند یا خیر . چنانچه بوی نامطبوعی احساس کردید ، دیگر از آن فیلتر ها استفاده نکنید و فیلترهای جدید و با کیفیت بالا را جایگزین کنید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.