1. خانه
 2. بلاگ
 3. دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق چیست؟

دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق چیست؟

دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق

دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق، یک نوع از دستگاه تصفیه آب خانگی می‌باشند که نیازی به برق و پمپ ندارند و فیلتر‌های به کار رفته در آن‌ها، تصفیه‌ سازی آب را به طور کامل انجام می‌دهند. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه های تصفیه آب و انواع و کارکرد آن‌ها با ما همراه باشید.

مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق

در بازار جهانی، به طور کلی دستگاه های تصفیه آب در دو نوع پمپ دار و بدون پمپ طراحی شده‌اند. نوع بدون پمپ این محصولات، از مخزن استفاده نمی‌کند و از این رو نیازی به جریان برق نیز ندارد. این دستگاه کاملاً بدون برق می‌باشد و می‌تواند با فیلتر‌های به کار رفته، تصفیه املاح سنگین و مواد باکتریایی و قارچی را انجام دهد.

بیشتر بخوانید
بهترین دستگاه تصفیه آب برای اسپرسو ساز و قهوه ساز

فیلتر‌های مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی بدون برق

در این دستگاه‌ها، از فیلتر‌های اصلی استفاده می‌شود. فیلتر‌های مراحل چهار‌گانه ابتدایی تصفیه آب، در این دستگاه‌ها نیز به کار برده می‌شوند. فیلتر‌های پروپیلن، کربن پودری، کربن بلاک، ممبران و… به عنوان اصلی‌ترین فیلتر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیلتر‌های این دستگاه‌ها باید هر چهار الی شش ماه مورد تعویض قرار بگیرند. همچنین فیلتر‌های موردنظر قابلیت شست و شو را دارا هستند.

چگونگی کارکرد دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق

این دستگاه‌ها با توجه به اینکه آداپتور برق ندارند، مخزن و پمپ ندارند، به آسانی تصفیه‌سازی آب را انجام می‌دهند. فیلتر‌های مورد استفاده در این محصولات، با روش خود آب را از منافذ موردنظر عبور می‌دهند و مستقیماً به شیر برداشت دستگاه تصفیه، انتقال می‌دهند. با باز کردن شیر برداشت، آب تصفیه شده در حجم معین در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق

این دستگاه‌ها، مانند سایر دستگاه های تصفیه آب خانگی، دارای مزایا و معایبی است که باید قبل از انتخاب و خرید آن‌ها، در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهیم.

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق

مزایای دستگاه تصفیه آب بدون پمپ

این دستگاه، برای مصارف خانگی مزایای بسیار زیادی را دارا می‌باشد که عبارتند از:

 • صرفه‌جویی بسیار عالی را برای مصرف برق خانگی ایجاد می‌کنند.
 • قابل حمل هستند و ابعاد بسیار کوچکی دارند و جاگیر نمی‌باشند.
 • قیمت بسیار مناسب‌تری از دستگاه‌های تصفیه آب برقی دارند.
 • به آسانی و در کمترین زمان ممکن نصب و راه‌اندازی می‌شوند.
 • طعم و بوی بد آب را از بین می‌برند و تصفیه قابل قبولی را برای آب اعمال می‌کنند.
بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه آب بخریم یا نخریم؟

معایب دستگاه تصفیه بدون پمپ

با توجه به مزایای زیاد این محصول، معایب آن نیز قابل توجه می‌باشند که نیازمند دقت بالا در خرید هستند.

 • عملکرد ضعیف‌تری در تصفیه آب نسبت به دستگاه‌های برقی دارند.
 • خروجی مخصوص برای فاضلاب ندارد از این رو مقدار زیادی از آب مستقیماً وارد فاضلاب می‌شود و هدر رفت زیادی دارد.
 • برای استفاده از این دستگاه، باید فشار آب بالا باشد تا فشار بالای آب به عنوان جایگزین پمپ دستگاه، در روند تصفیه‌سازی دخالت کند.
 • به علت نداشتن مخزن، آب مستقیماً بعد از تصفیه در اختیار قرار می‌گیرد، بنابراین برای استفاده از آب تصفیه شده، باید حدود ده دقیقه منتظر ماند تا تصفیه‌سازی آب انجام بگیرد.
 • فقط برای مناطقی مناسب است که آب آن‌ها، دارای املاح شیمیایی زیادی نباشد و صرفاً املاح سنگین و باکتریایی داشته باشد. چون جداسازی املاح شیمیایی به صورت دقیق با این دستگاه انجام نمی‌گیرد.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق

این محصولات براساس ساختار به دو نوع اصلی تقسیم می‌شوند. نوع اول، از روش تصفیه آب اولترا فیلتراسیون استفاده می‌کند و نوع دوم از روش اسمز معکوس برای تصفیه‌سازی بهره می‌گیرد. هر یک از این مدل‌ها، تصفیه‌سازی کامل آب را انجام می‌دهند اما این کار را با شیوه مختلفی انجام می‌دهند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر راجب تفاوت های دستگاه های تصفیه آب هستید به مقاله ما مراجعه کنید.

مشخصات دستگاه تصفیه آب بدون پمپ با سیسیتم اولترا فیلتراسیون

در این نوع از دستگاه های تصفیه آب، مرحله پیش تصفیه‌ای وجود دارد که تمامی آلودگی‌های سایز بزرگ از آب جداسازی می‌شود. فیلتر ممبران این دستگاه دارای منافذ بسیار‌ ریزی هستنند که ناخالصی‌های نظیر میکروب و مواد شیمیایی را جداسازی می‌کند و در نهایت آب سالم را ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان چیست؟

مزایای سیستم اولترافیلتراسیون

دستگاه‌های دارای سیستم تصفیه اولترا فیلتراسیون، می‌توانند هزینه کمتری برای نگهداری دستگاه داشته باشند. از راه‌اندازی سریع و آسانی بهره می‌برند و همچنین به علت نبود فیلتر‌های تخصصی، مواد معدنی آب را حفظ می‌کنند.

مشخصات دستگاه تصفیه آب بدون پمپ با سیستم اسمز معکوس

این نوع دستگاه‌ها، دارای غشای نیمه تراوا هستند که این غشا می‌تواند ناخالصی‌های آب را با فشار بالا، تصفیه کند. در این سیستم، یون‌های مثبت و منفی موجود در آب، آب خالص و آب ناخالص را از یکدیگر جدا می‌کنند و آبی سالم، بدون مواد شیمیایی و املاح سنگین را ارائه می‌دهد.

مزایای سیستم اسمز معکوس

این سیستم برخلاف سیستم اولترا فیلتراسیون، دقت بالایی در حذف ناخالصی‌ها به خصوص مواد شیمیایی دارد. با توجه به کارایی عالی، قیمت بالاتری دارد اما برای تصفیه‌سازی آب‌های ناخالص با درصد بالا، بهترین گزینه می‌باشد. اما برای استفاده از این دستگاه‌ها، لازم است که آب منطقه، دارای میزان فشار بالایی باشد تا سیستم اسمز معکوس عملکرد خوبی را ارائه دهد.

مزایای سیستم اسمز معکوس

مدل های مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق

برای تهیه دستگاه های تصفیه آب بدون مخزن و پمپ، توصیه می‌شود برند‌های معتبر و شناخته شده را انتخاب کنید. برند‌ دستگاه تصفیه آب تایوانی، دستگاه‌های بسیار باکیفیتی را دارا هستند که نوع بدون پمپ آن‌ها نیز دارای عملکرد فوق‌العاده‌ای است، در ادامه به برخی از مدل‌های تایوانی این دستگاه می‌پردازیم:

دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله‌ای سافت واتر مدل PumpLess-Ne60

این دستگاه در شش مرحله اصلی بدون نیاز به برق و پمپ، تصفیه‌سازی آب را به انجام می‌رساند. در داخل بسته‌بندی این محصول، شیر برداشت آب و متعلقات اختصاصی وجود دارند که قیمت خرید را برای متقاضیان بسیار مناسب‌تر نموده است. این دستگاه با پایه فلزی روکش دار، در زیر سینک آشپزخانه قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید
آب شیرین کن خورشیدی چیست؟

دستگاه تصفیه آب سافت واتر مدل SW-J-3s

این دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر با داشتن سه عدد فیلتر تخصصی آب را بدون استفاده از برق تصفیه‌سازی می‌کند. این دستگاه به عنوان دستگاه پیش تصفیه شناخته می‌شود که قیمت بسیار مناسبی را نسبت به دستگاه های تصفیه آب دیگر دارد و برای آب مناطق کم رسوب مناسب می‌باشد.

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق

این دستگاه‌ها با توجه به اینکه تعداد فیلتر کمتری دارد، از مخزن و پمپ استفاده نمی‌کند، هزینه ساخت پایین‌تری نسبت به دستگاه های تصفیه آب برقی دارند. با این حال قیمت فروش این محصولات بسیار مناسب‌تر می‌باشد. لذا توصیه می‌شود متقاضیانی که به دنبال خرید یک دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت با کارکرد مناسب هستند، نوع بدون پمپ و برق این دستگاه را در برند معتبر تهیه نمایند.

خرید آنلاین دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ

برای خرید انواع دستگاه های تصفیه آب بدون برق، لازم است که فیلتر‌های تخصصی این دستگاه و نوع سیستم تصفیه آن را جویا شوید. این امر بسته به میزان آلودگی آب منطقه مورد استفاده و حجم مصرفی آب شما دارد. شما در خرید آنلاین این محصولات نیز باید تجربه و اصالت مراکز فروش را در نظر بگیرید و محصول موردنظر را با کارت گارانتی و ضمانت اصل تهیه نمایید. برای خرید این محصول و مشاهده محصولات دیگرحتما به نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا نوین مراجعه کنید.

آخرین مقالات
دسته بندی محصولات
فهرست