1. خانه
 2. بلاگ
 3. علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب چیست؟

علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب چیست؟

علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب خانگی وسیله‌ای است که امروز در بیشتر خانواده‌ها وجود دارد و از آن استفاده می‌کنند و از نوشیدن آب سالم خالص لذت می‌برند. مثل هر دستگاه و وسیله دیگری که نیاز به مراقبت و نگهداری دارد، دستگاه تصفیه آب هم باید مرتب و به طور مداوم چک شود.

در صورت بروز مشکلاتی از جمله صدای زیاد، بوی نامطبوع و طعم بد و غیرعادی باید بررسی شود و درصورت نیاز باید قطعات آن تعویض شود. البته هر صدایی دلیل بر مشکل دستگاه تصفیه آب خانگی نمی‌باشد و باید بررسی کنید که دلیل و علت صدای بلند از دستگاه تصفیه آب چه می‌باشد.

آنچه در این مقاله مطالعه می‌خوانید:
•علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب چیست؟
• چگونه با صدای زیاد دستگاه تصفیه آب مقابله کنید؟
• نکات طلایی در مورد دستگاه تصفیه آب
• چرا باید از شرکت آکوا نوین دستگاه تصفیه آب خریداری کنیم؟

دلیل صدای زیاد دستگاه تصفیه آب

دلایل زیادی باعث ایجاد صدا از دستگاه تصفیه آب می‌شود اما هر نوع صدا دلیل بر خرابی و نقص دستگاه تصفیه آب نیست. باید علت و دلیل اصلی صدا در دستگاه تصفیه آب خانگی بررسی شود. از دلایل صدای دستگاه تصفیه آب می‌توان به پمپ‌های آب، دریچه‌های فاضلاب، ارتعاشات لوله آب و غیره اشاره کرد. ما در این‌جا چند علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب اشاره می‌کنیم.

 • استفاده از پمپ آب
بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان چیست؟

دلیل اصلی صدای زیاد دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس فیلتراسیون ۰. ۰۰۰۱ میکرون است. با چنین دقت بالایی این دستگاه می‌تواند ناخالصی‌های کلر باقیمانده باکتری‌ها، ویروس‌ها، رسوبات و فلزات سنگین در آب را فیلتر کند اما خروج آب نیاز به فشار زیادی می‌خواهد که با مشکل روبه رو می‌شود، بنابراین برای افزایش فشار آب باید از پمپ به ناچار استفاده کرد که پمپ صدا ایجاد می‌کند.

 • فشار زیاد آب
  فشار آب خام پس از فشار حدود ۰. ۸ مگاپاسگال است و جریان آب در حالت چرخش با سرعت بالا ایجاد می‌شود که صدای بسیار بلندی ایجاد می‌کند به خصوص زمانی که از تجهیزات آب خالص اسمز معکوس برای آب غلیظ استفاده می‌شود.
 • وجود هوا در پمپ
  فشار آب ناپایدار است و باعث می‌شود دستگاه تصفیه آب به طور مکرر شروع به کار کند و صدا ایجاد می‌کند. در واقع زمانی که آب کمی در اسمز معکوس وجود دارد، دستگاه تصفیه آب هشدار می‌دهد که این هشدار نشان دهنده این است که دستگاه کمبود آب دارد، به دلیل مشکلات فشار آب، آب داخل دستگاه تصفیه آب نمی‌تواند بیرون بیاید و هوا بسیار زیاد است که باعث ایجاد سروصدا خواهد شد توصیه می‌شود قبل از استفاده از دستگاه تصفیه آب صبرکنید تا فشار آب نرمال شود.
 • صدای سوئیچ فشار
  یکی از دلایل صدای زیاد دستگاه تصفیه آب تغییر فشار آب می‌باشد. با تغییر فشار آب سوئیچ ولتاژ پایین دستگاه خاموش و روشن می‌شود که باعث ایجاد صدا می‌شود.
 • ورود آب به ترانسفورماتور دستگاه تصفیه آب
  هنگامی که آب به ترانسفورماتور دستگاه تصفیه آب نفوذ می‌کند باعث اتصال کوتاه در دستگاه تصفیه آب می‌شود و سپس نویز یا صدا تولید می‌کند. هنگامی که گاز وارد خط لوله داخل دستگاه می‌شود با خط لوله برخورد می‌کند تا صدا ایجاد کند.
 • نامرغوب بودن دستگاه تصفیه آب
  زمانی که شما قصد خرید دستگاه تصفیه آب دارید بهتر است از نمایندگی‌های معتبر خرید انجام دهید که دستگاه تصفیه آب اورجینال با قطعات اصل به شما تحویل دهند. گاهی اوقات علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب نامرغوب بودن تجهیزات و قطعات دستگاه تصفیه آب می‌باشد.
 • لرزش و تاب خوردن لوله
  بررسی کنید که آیا در قرار دادن دستگاه تصفیه آب مشکلی وجود دارد یا خیر. اگر محل قرار‌گیری ناپایدار باشد صدا تولید می‌کند. گاهی اوقات به دلیل مشکل دستگاه تصفیه آب نیست بلکه به دلیل طولانی بودن لوله کشی است. بنابراین زمانی که پمپ کار می‌کند ممکن است لوله لرزش داشته باشد و وقتی لوله تاب بخورد به چیزی برخورد می‌کند که صدا تولید می‌کند.
 • کثیف شدن فیلتر تصفیه آب
  یکی از دلایل صدای دستگاه تصفیه آب کثیف شدن فیلتر آن می‌باشد. هنگامی که ذرات معلق کثیف به فیلتر می‌چسبند باعث می‌شود جریان آب با مشکل مواجه شود به همین علت صدا ایجاد می‌کند.
بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه آب آمریکایی بهتر است یا تایوانی؟

چگونه با صدای زیاد دستگاه تصفیه آب مقابله کنیم؟

قبل از انجام هر گونه کاری زمانی که با صدای زیاد دستگاه تصفیه آب مواجه شدید بهتر از از دفتر نمایندگی مرکزی سازنده دستگاه تصفیه آب کمک بگیرید. چند مورد از کار‌هایی که می‌توان انجام داد تا ازصدای دستگاه تصفیه آب جلوگیری کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بهتر است در اطراف سیستم RO یک جاذب مانند لایه پلاستیکی یا فوم برای جلوگیری از صدا ایجاد کنید که مانند عایق عمل می‌کند از لرزش و صدای تولید شده جلوگیری می‌کند یا به حداقل می‌رساند.
 2. به صورت منظم و مرتب دستگاه تصفیه آب خود را چک کنید و درصورت فرسوده یا خراب شدن قطعات دستگاه آن‌ها را تعویض نمایید. گاهی اوقات نویز یا صدا در سیستم دستگاه تصفیه آب ناشی از خرابی یا فرسودگی قطعات آن می‌باشد. ازجمله کار‌هایی مانند تعویض یا تمیز کردن فیلتر‌ها، بررسی نشتی، تعویض قطعات آسیب دیده می‌تواند سطح سرو صدا را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 3. یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت خریداری کنید. زمانی که شما یک دستگاه تصفیه آب مناسب و با کیفیت خریداری می‌کنید و همین طور از شرکت‌های معتبر باعث کاهش صدای زیاد دستگاه تصفیه آب می‌شود، زیرا سیستم‌های درجه یک با در نظر گرفتن کاهش نویز طراحی شده‌اند و دارای فناوری پیشرفته و مهندسی دقیق برای کار بی‌سرو صدا هستند.

چگونه-با-صدای-زیاد-دستگاه-آب-مقابله-کنیم؟

نکات طلایی در مورد علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب

زمانی که شما صدای عجیبی از شیر آب دستگاه تصفیه آب خود شنیدید به خصوص زمانی که فیلتر‌ها و غشا را تعویض کرده‌اید نگران نشوید این صدا به دلیل خروج هوا از سیستم دستگاه تصفیه آب صدایی شنیده می‌شود همچنین ممکن است به دلیل تغییر فشار آب در سیستم دستگاه تصفیه آب باشد.

بیشتر بخوانید
آشنایی با علائم خرابی گیج تصفیه آب

بلافاصله پس از تعویض فیلتر اگر سروصدا کمتر نشد با یک متخصص یا با نمایندگی دستگاهی که خریداری کرده‌اید تماس بگیرید تا بررسی کند که آیا لوله به درستی نصب شده است یا خیر. دلیل دیگر این ست که اگر دریچه مخزن به درستی بسته نشود صدا ممکن است ایجاد کند.

چرا باید از شرکت آکوا نوین دستگاه تصفیه آب خریداری کنیم؟

شرکت آکوا نوین اولین مرجع و بزرگترین نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب آکوا در ایران می‌باشد. زمانی که شما از شرکت‌های معتبر و به نام، دستگاه تصفیه آب خریداری می‌کنید شاید کمی هزینه بیشتری پرداخت کنید ولی در عوض می‌دانید که باکیفیت‌ترین و بهترین برند را خریداری می‌کنید.

همان‌طور که بیان کرده‌ایم دستگاه تصفیه آب باکیفیت طوری طراحی شده‌اند و فناوری و مهندسی پیشرفته‌ای که دارند از ایجاد سرو صدا خوداری می‌کند. عملکرد بهتر و سرو صدای پایین‌تر باعث رضایت بخشی عده زیادی از هموطنان شده است و در آخر این‌که شرکت آکوا نوین آرامش و خلوص آب آشامیدنی بهتر را برای شما خواستار می‌باشد.

آخرین مقالات
دسته بندی محصولات
فهرست