1. خانه
 2. بلاگ
 3. دستگاه تصفیه آب برقی چیست؟

دستگاه تصفیه آب برقی چیست؟

ویژگی های مهم دستگاه های تصفیه آب ورودی کل ساختمان

دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی برقی برای راه‌اندازی نیاز به برق دارند. برخی از دستگاه‌های تصفیه آب برقی مخزنی دارند که هم فشار آب را تنظیم می‌کند و هم این که محلی برای نگه داری آب در زمان‌هایی که آب قطع می‌شود از آب ذخیره شده داخل مخزن استفاده شود. برخی دیگر از دستگاه تصفیه آب خانگی بدون مخزن هستند. دستگاه تصفیه آب برقی عمدتاً از اسمز معکوس(RO)، اشعه ماوراء بنفش(uv) و ترکیبی از هر دو دستگاه تصفیه آب RO+UV تشکیل شده‌اند.

این‌ها از نظر فناوری پیشرفته‌تر هستند و انواع فیلتر‌های تصفیه آب برای تأمین آب آشامیدنی خالص و تمیز استفاده می‌کنند. دستگاه‌ها تصفیه آب برای محافظت از سلامت خانواده مهم می‌باشند و این که آب نامناسب باعث بسیاری از بیماری‌ها می‌شود. برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از سایت ما مراجعه کنید تا محصولات بیشتری را دیدن فرمایید.

دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانیدستگاه تصفیه آب برقی

دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی برقی برای راه‌اندازی نیاز به برق دارند.

 • دستگاه تصفیه آب RO:

دستگاه تصفیه آب RO از برق برای افزایش فشار آب استفاده می‌کند. فشار آب لازم به آب در سراسرغشای RO برای حذف مواد محلول جامد کمک می‌کند. دستگاه تصفیه آب RO ناخالصی‌های نامرئی آب را که باعث سفت و شورشدن آب می‌شوند مانند آرسنیک و سدیم را حذف می‌کند.

 •  دستگاه تصفیه آب UV:

دستگاه تصفیه آب UV از برق برای تولید اشعه ماوراء بنفش استفاده می‌کند که آلودگی‌ها و میکرو ارگانیسم‌ها را از بین ببرد. این نوع دستگاه تصفیه آب نمی‌تواند آب سخت را به آب نرم تبدیل کند و فقط برای از بین بردن میکرو ارگانیسم‌ها و پاتوژن‌ها مفید می‌باشد. برای خرید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت و باکیفیت به نمایندگی آکوا نوین مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
تاثیر دستگاه تصفیه آب خانگی بر کیفیت آب

خرید تصفیه اب ارزاندستگاه تصفیه آب غیر برقی

دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی بدون استفاده از برق یا گاز و یا هر نوع مواد شیمیایی کار می‌کند. برای دستگاه تصفیه آب غیر برقی به لوله کشی یا تعمیر و نگهداری گران قیمت نیاز نیست. دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی بر اساس نوع فیلتر آب که استفاده می‌کنند به دو دسته تقسیم می‌شوند: دستگاه تصفیه آب کربن فعال و دستگاه تصفیه آب UF می‌باشد. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که مرتب برق می‌رود بهتر است از دستگاه‌ های تصفیه آب غیر برقی استفاده کنید. برای اطلاع کامل از دستگاه های تصفیه آب برقی می‌توانید به مقاله دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق چیست مراجعه کنید.

دستگاه تصفیه آب برقی

 • دستگاه تصفیه آب کربن فعال

این نوع دستگاه تصفیه آب کربن فعال از دانه‌های زغال چوب ساخته شده است و باعث جذب آفت کش و علف کش‌ها می‌شود. دستگاه تصفیه آب کربن فعال آلاینده‌ها، ترکیبات آلی کلر، آفت کش‌ها را از بین می‌برد و طعم و بوی آب را بهبود می‌بخشد. اما کربن فعال نمی‌تواند مواد جامد محلول را حذف کند. کربن فعال با حذف مواد شیمیایی مانند کلر موجود در آب هنگام عبور از دانه‌های کربن فعال عمل می‌کند و طعم آب را بهبود می‌بخشد. کربن فعال به اندازه دستگاه تصفیه آب UV در برابر میکروارگانیسم‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها مؤثر نیست.

 • دستگاه تصفیه آب UF

این نوع دستگاه تصفیه آب از غشای الیافی عبور می‌کند و مواد جامد معلق، سایر ناخالصی‌ها در فیبر باقی می‌مانند. UF پاتوژن‌ها یا میکروارگانیسم‌ها را از بین نمی‌برد. این نوع دستگاه غیر برقی می‌باشد و از هیچ مواد شیمیایی استفاده نمی‌کند. تنها زمانی مؤثر است که با سایر فن‌آوری‌های تصفیه آب استفاده شود.این نوع دستگاه تصفیه آب مواد جامد محلول را که باعث شورتر و سخت‌تر شدن آب می‌شود را حذف می‌کند ولی دستگاه‌ های تصفیه آب غیر برقی کلاً نمی‌توانند آب سخت را به آب نرم تبدیل کنند.

بیشتر بخوانید
هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی

تفاوت دستگاه تصفیه آب برقی و غیر برقی

تفاوت دستگاه تصفیه آب برقی و غیر برقی تنها استفاده از برق نمی‌باشد بلکه در روش تصفیه آب نیز می‌باشد. دستگاه تصفیه آب الکتریکی مانند RO از آب تحت فشار عبور داده شده و از غشای RO استفاده می‌کند. دستگاه تصفیه آب UV از اشعه UV برای کشتن میکرو ارگانیسم‌ها استفاده می‌کند در حالی که دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی از فیلتر رسوب، کربن فعال، UF استفاده می‌کند که مواد رسوبی و میکروارگانیسم‌ها را جذب می‌کند. دستگاه تصفیه آب برقی مانند دستگاه تصفیه آب RO مواد جامد محلول را حذف می‌کند و آب سخت را به آب نرم تبدیل می‌کند.

در حالی که دستگاه تصفیه آب UV میکروارگانیسم‌ها را از بین می‌برد. دستگاه‌های برقی که ترکیبی از UV+RO هستند آن‌ها آب را نرم‌تر می‌کنند و عاری از هرگونه TDS و آلاینده‌ها می‌باشند. دستگاه تصفیه آب برقی به طور کلی جامدات محلول، TDS و آلاینده‌ها را حذف می‌کند. دستگاه تصفیه آب غیر برقی بدون برق کار می‌کنند و آن‌ها از گرانش یا فشار آب به عنوان نیرو برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. دستگاه تصفیه آب غیر برقی مانند فیلتررسوب، رسوبات و موادی که در ته ظرف می‌چسبند را حذف می‌نمایند.

تفاوت دستگاه تصفیه آب برقی و غیر برقی

معایب دستگاه تصفیه آب برقی

دستگاه‌های تصفیه آب برقی در همه محیط‌ها مناسب نیستند زیرا نیاز به تأمین مداوم برق دارند. در اینجا چند علت از معایب دستگاه تصفیه اب برقی را ذکر می‌کنیم:

 1.  دستگاه‌های تصفیه آب برقی مرتب نیاز به برق دارند و هزینه آن بابت مبلغ برقی که هر ماه می‌آید گران می‌شود.
 2. در مناطقی که مداوم و مرتب برق قطع می‌شود مناسب نیست و یک هزینه اضافه محسوب می‌شود.
بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و برق چیست؟

مزایا دستگاه تصفیه آب برقی

سیستم دستگاه تصفیه آب RO از مواد معدنی تشکیل شده است و یک ظاهر وطراحی مدرن با پوشش شفاف و زیبا دارد. ناخالصی‌های محلول را با حفظ مواد معدنی ضروری حذف می‌کند.  همینطور در برابر گرد و غبار، حشرات و رطوبت محافظت می‌کند. باعث حذف مواد شیمیایی مضر، میکروارگانیسم‌ها و ویروس‌ها می‌شوند.

معایب دستگاه تصفیه آب غیر برقی

 1.  دستگاه‌های تصفیه اب غیر برقی مانند برقی‌ها در برابر میکروارگانیسم‌ها و ویروس‌ها مؤثر نیستند.
 2.  ظرفیت تصفیه آب کربن فعال به ساختار دانه‌های کربن بستگی دارد آلاینده‌هایی که روی کربن فعال می‌چسبند ظرفیت تصفیه را کاهش می‌دهند به همین علت تصفیه‌کننده کربن فعال نیاز به تعویض مکرر دارد.
 3.  دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی نمی‌توانند آلودگی‌های فلوراید و آرسنیک را از بین ببرند.

مزایا دستگاه تصفیه آب غیر برقی

دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی مانند کربن فعال و UF همانطور که در بالا بیان کردیم دارای معایب و مزیت‌هایی می‌باشد توصیه می‌شود برای تصفیه آب فوری۲۰ لیتری بر پایه گرانش تصفیه آب غیر برقی را انتخاب کنید که هم کربن فعال و هم UF دارد. آب تصفیه شده از فیلتر رسوب عبور می‌کند، ناخالصی‌های معلق را حذف می‌کند و سپس از کربن فعال عبور می‌کند. مواد شیمیایی محلول آب را حذف می‌کند در نهایت آب با عبور از غشاء میکروارگانیسم‌هایی مانند باکتری‌ها و کیست‌ها را از بین می‌برد.

آکوا نوین
اگر به دنبال یک دستگاه تصفیه آب خوب برای خانه خود هستید اما با وجود گزینه‌های زیادی که در بازار وجود دارد شما سردرگم شده‌اید و انتخاب برایتان سخت شده است آکوا نوین شما را در زمینه خرید انواع دستگاه تصفیه آب برقی، غیر برقی همراهی می‌کند. خرید دستگاه تصفیه آب کار آسانی نیست و ضروری است دستگاه تصفیه آب را مطابق با نیاز‌های خود و شرایط و محل زندگی خود انتخاب کنید. نمایندگی رسمی تصفیه آب تایوانی آکوا نوین جزو بهترین نمایندگی های موجود در ایران می‌باشد.

بیشتر بخوانید
دستگاه آب شیرین کن کشاورزی چیست؟

دستگاه‌های تصفیه آب به عنوان یک دستگاه رایج در نظر گرفته می‌شود که در بسیاری از خانه‌ها برای نوشیدن آب سالم و تمیز استفاده می‌شود. با تفاوت‌های جزئی انواع دستگاه تصفیه‌کننده‌های مختلفی در شرکت آکوا نوین وجود دارد آکواپرو، سافت واتر، سی سی کا که بهترین برند‌های تایوانی تحت لیسانس آمریکا هستند.

آخرین مقالات
دسته بندی محصولات
فهرست