1. خانه
 2. بلاگ
 3. علت بوی بد دستگاه تصفیه آب خانگی

علت بوی بد دستگاه تصفیه آب خانگی

علت بوی بد دستگاه تصفیه آب خانگی

علت بوی بد دستگاه‌ تصفیه آب خانگی می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله: لوله کشی نامناسب که باعث می‌شود آلاینده‌ها در حین حرکت آب به داخل لوله‌های شیر آب جمع‌آوری شوند که این آلاینده‌ها مانند سرب، مس، باکتری و غیره از طریق نشتی‌ها و شکاف‌های اصلی وارد دستگاه تصفیه آب می‌شوند، تجمع این آلاینده‌ها باعث بوی بد دستگاه تصفیه آب می‌شود.

رشد باکتری‌ها جلبلک‌ها در گوشه‌ای از دستگاه تصفیه آب یا مخزن آن باعث ایجاد بوی نامطبوع می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب آکوا نوین مراجعه کنید. البته این مشکل بیشتر مربوط به خانه‌ها یا مکان‌هایی می‌باشد که خیلی از دستگاه تصفیه آب استفاده نمی‌کنند.

دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانیوقتی صحبت از رفع تشنگی می‌شود هیچ چیز به اندازه نوشیدن یک لیوان آب گوارا و خالص مهم نیست، اما گاهی اوقات دستگاه‌های تصفیه آب بوی نامطبوع شبیه به بوی تخم مرغ گندیده، آهن، یا غیره می‌دهند که لذت خوردن آب گوارا از بین می‌برند وهیچ چیز بدتر از خوردن یک لیوان آبی که بوی تخم مرغ گندیده می‌دهد نیست. البته بوی بد دستگاه تصفیه آب یکی از معایب آن است، و در کنار آن این دستگاه مزایای زیادی دارد.

بیشتر بخوانید
۳ برند برتر دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران 1402

رایج‌ ترین علت بوی بد دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی به دلیل ارائه آب آشامیدنی تمیز و خالص بین همگان محبوبیت زیادی دارد و در بیشتر خانواده‌ها وجود دارد، با این حال گاهی اوقات بعضی از دستگاه‌ تصفیه آب بوی نامطبوع و بد می‌دهند. ما در مقاله بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چیست، به معرفی بهترین دستگاه هایی که باید قبل از خرید بشناسید پرداخته ایم تا با این مشکلات تا حد ممکن کمتر مواجه شوید. رایج‌ترین علت بوی بد دستگاه تصفیه آب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

علت بوی بد دستگاه تصفیه آب خانگی

 • استفاده از فیلتر نامرغوب

یک فیلتر نامرغوب یا کثیف می‌تواند کارایی دستگاه تصفیه آب را پایین بیاورد و منجر به بوی بد و نامطبوع شود.

 •  ماندن زمان طولانی آب در مخزن دستگاه تصفیه آب

ماندن طولانی مدت آب داخل مخزن دستگاه تصفیه آب باعث رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود که بوی بد را تولید می‌کند. زمانی که شما از دستگاه تصفیه آب استفاده زیادی ندارید بهتر است آب داخل مخزن را خالی کنید.

 • تعویض دیرهنگام فیلتر

تعویض به موقع فیلتر و مناسب باعث بهبود عملکرد دستگاه تصفیه آب می‌شود و همینطور تعمیر و نگهداری منظم و دقیق از دستگاه تصفیه آب باعث طول عمر بیشتر دستگاه تصفیه آب می‌شود

 • رشد باکتری‌ ها و قارچ‌ ها در مخزن دستگاه تصفیه آب

همانطور که بیان کردیم طولانی ماندن آب در مخزن باعث رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود. سعی کنید هر دو روز یکبار آب داخل مخزن را خالی کنید و دوباره پر کنید.

 • لوله کشی نامناسب

لوله کشی‌های نامناسب و پوسیدگی‌های لوله‌ها باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع می‌شوند.

بیشتر بخوانید
زمان و نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

{ اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت و باکیفیت را دارید، نمیاندگی رسمی آکوا نوین بهترین گزینه برای شما است.}

خرید تصفیه اب ارزانچگونه بوی بد دستگاه تصفیه آب را از بین ببریم؟

ابتدا باید همه جوانب علت بوی بد دستگاه تصفیه آب را بررسی کنید. منشأء این بوی بد می‌تواند لوله کشی آب، فیلتر، وجود باکتری‌ها در مخزن دستگاه تصفیه آب باشد، پس ابتدا باید مرحله به مرحله پیش روید و علت بوی بد را پیدا کنید:

 1. مرحله اول: ابتدا آبی که داخل مخزن دستگاه تصفیه آب است را کاملاً خالی کنید، اگر بوی نامطبوع از بین رفت دلیل براین است که علت بوی بد، آب داخل مخزن بوده است.
 2. مرحله دوم: مخزن را کاملاً شستشو و ضدعفونی کنید تا بوی بد و تمام آلودگی‌ها از بین رود.
 3. مرحله سوم: زمانی که به طور کامل مخزن را ضدعفونی و شستشو داده‌اید و بوی نامطبوع دستگاه تصفیه آب از بین نرفت، بهترین کار چک کردن فیلتر‌های ۵ و ۶ است که آن‌ها را از مدار خارج کنید و بررسی کنید اگر دلیل بوی بد فیلتر‌ها بود باید آن‌ها تعویض کنید و حتماً هوزینگ فیلتر شسته شود و بهتر است لوله‌های که به دستگاه تصفیه آب وصل هستند را بررسی کنید در صورت هر گونه نشتی و پوسیدگی تعویض کنید.

روش از بین بردن بوی بد آب

بو‌ی رایج دستگاه تصفیه آب خانگی

عوامل خارجی هم باعث ایجاد بوی بد می‌شوند که باید بررسی کرد و بعد تصمیم به تعویض فیلتر یا تعمیر آب لوله کشی کرد. البته بوی بد دستگاه تصفیه آب خطری برای سلامتی انسان ندارد.

 • بوی فاضلاب
بیشتر بخوانید
تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

آب لوله کشی که در کنار سینک ظرفشویی است گاهی اوقات بوی بد فاضلاب می‌دهد که ممکن است مربوط به باکتری‌ های حاصل از مو، صابون یا سایر مواد آلی باشد که می‌توانند گاز سنگینی تولید کنند که در لوله قرار می‌گیرد زمانی که شما شیرآب را باز می‌کنید آب این گاز‌ها را بیرون میراند و به نظر می‌رسد که آب بوی نامطبوع می‌دهد و شما بوی فاضلاب استشمام می‌کنید درصورتی که ربطی به دستگاه تصفیه آب ندارد.

 • بوی ماهی

بوی ماهی در آب نشان دهنده وجود بیش از حد ترکیبات آلی طبیعی، فلزاتی مانند باریم، کادمیوم یا جلبک‌ها در آب هستند، علت اصلی آن می‌توان به فیلتر اشاره کرد که به خوبی کار نمی‌کند.

 • تخم مرغ گندیده

به طور کلی آب لوله کشی حاوی گاز سولفید هیدروژن است که بوی تخم مرغ فاسد را می‌دهد. گاز سولفید هیدروژن می‌تواند به طور طبیعی در آب‌های زیر زمینی وجود داشته باشند و می‌تواند توسط باکتری‌های خاصی تولید شود که خطری برای سلامت انسان ندارد، ولی هنگام نوشیدن آب بوی بد تخم مرغ گندیده حس بدی را به آدم منتقل می‌کند که باید این را رفع نمود.

سخن پایانی

دستگاه تصفیه آب خانگی باید منبع نشاط و طروات شما هنگام نوشیدن آب خالص و تمیز باشد و نباید به شما حس بدی را منتقل کند. بوی بد دستگاه تصفیه آب همیشه دلیل بر خراب بودن فیلتر‌ها یا خود دستگاه تصفیه آب نیست. عوامل خارجی هم باعث ایجاد بوی بد می‌شوند که باید بررسی کرد و بعد تصمیم به تعویض فیلتر یا تعمیر آب لوله کشی کرد. البته بوی بد دستگاه تصفیه آب خطری برای سلامتی انسان ندارد.

بیشتر بخوانید
دلایل استفاده دستگاه تصفیه آب خانگی

تعمیر و نگهداری منظم، تعویض به موقع فیلتر‌ها و تمیز کردن دوره‌ای دستگاه تصفیه آب از اقدامات کلیدی برای اطمینان از اینکه آبی که شما می‌نوشید نه تنها استاندارد‌های آب خالص را دارد بلکه عاری از هر گونه بوی نامطبوع می‌باشد. نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا نوین با ارائه انواع متنوعی از دستگاه های تصفیه آب خانگی، مرجعی مطمئن برای خرید شما عزیزان می‌باشد. با همکاران ما برای خرید و راهنمایی کامل در تماس باشید.

آخرین مقالات
دسته بندی محصولات
فهرست