1. خانه
  2. بلاگ
  3. عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب چند است؟

عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب چند است؟

عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب

از آن‌جایی که نوشیدن آب برای حیات انسان ضروری است، باید آب سالم و به دور از هر گونه آلودگی بنوشید به همین دلیل برای داشتن یک آب خالص باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کرد. تصفیه آب فرآیندی است که ذرات ناخواسته، عوامل بیماری‌زا، آلاینده‌های بیولوژیکی و غیره… را از آب حذف می‌کند و در نتیجه آب را برای استفاده خاصی ایمن می‌کند. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را با بهترین قیمت و کیفیت دارید، نمایندگی رسمی آکوا نوین بهترین گزینه برای شما است. عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب چند است؟

دستگاه تصفیه آب از قسمت‌های مختلفی ساخته شده است مانند: گیج فشارسنج، مخزن، فیلتر، کلید خاموش و روشن کردن که هر کدام وظایف خاص خود را دارند. اختلال در عملکرد هر کدام از این قسمت‌ها باعث آسیب یا خراب شدن دستگاه تصفیه آب می‌شود. فشارسنج یا گیج فشار می‌تواند با ارائه شاخصی از عملکرد سیستم به بهبود تصفیه آب کمک کند.

در دستگاه تصفیه آب هر چه فشار آب بیشتر باشد کیفیت و کمیت آب تولیدی بهتری را به همراه خواهد داشت. فشار آب PSI85 ایده آل است. اگر علاقه‌مند به تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی در منزل هستید، ما مقاله ای با عنوان آموزش تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی تهیه کرده‌ایم که خواندن آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
سرطان زا بودن دستگاه تصفیه آب خانگی

گیج فشار تصفیه آب چگونه کار می‌کند؟

گیج فشار دستگاهی است که به نظارت بر فشار درون یک سیستم کمک می‌کند. سیستم‌های دستگاه تصفیه آب و مخازن ذخیره سازی به دلیل فشاری که آب و هوای داخل آن تحت آن قرار می‌گیرند عمل می‌کنند. یک گیج فشار، نیروی فشار موجود در آب یا هوا را اندازه گیری می‌کند تا بتوانید تشخیص دهید که آیا در مخازن یا سیستم‌های خود خطایی وجود دارد یا نه.

اگر فشار داخل یک سیستم به طور قابل توجهی تغییر کرد و عدد آن مطابق با عدد نرمال نبود باید دنبال عیب دستگاه تصفیه آب بود و آن را تعمیر کرد. در واقع فشار سنج آب خروجی از پمپ که فشار سیال است را نشان می‌دهد که عدد نرمال یک گیج فشارسنج نشان می‌دهد 6 بار و از نظر PSI باید 85 می‌باشد. شاید نیاز باشد به طور کلی بدانید که دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه کار می‌کند، ما در این باره مقاله ای تهیه کرده‌ایم که خواندن آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فشار سنج تصفیه آب چگونه کار می‌کند؟

آموزش نحوه تنظیم فشار دستگاه تصفیه آب

بدون کارکرد صحیح گیج فشار، نمی‌توانید به درستی مشکلی که برای دستگاه تصفیه آب خانگی خود به وجود می‌آید را برطرف کنید. مشکلاتی که افزایش یا کاهش اختلاف فشار می‌تواند ایجاد کند که از یک گرفتگی ساده تا آسیب جدی متفاوت است. با کاهش فشار کارایی سیستم فیلتر کاهش می‌آید به همین دلیل مهم است که بتوانید اختلاف فشار را در سیستم‌های دستگاه تصفیه به درستی تنظیم کنید.

دیفرانسیل فشار، اختلاف فشاری است که بین دو نقطه وجود دارد که در فیلتراسیون، فشاری که وارد می‌شود و فشاری که خارج می‌شود می‌باشد. تفاوت بین این دیفرانسیل است که گیج‌های فشارسنج باعث می‌شوند این تغییرات را کنترل کنید. فشار باد دستگاه تصفیه آب خانگی نیز ممکن است دچار مشکلاتی شود و نیاز به تنظیم آن را داشته باشید، ما در این باره مقاله ای با عنوان تنظیم فشار باد مخزن دستگاه تصفیه آب تهیه کرده‌ایم که خواندن ان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
فناوری نوین در دستگاه تصفیه آب خانگی

آموزش نحوه تنظیم فشار دستگاه تصفیه آب

نحوه خواندن گیج فشار دستگاه تصفیه آب خانگی

شما می‌توانید به سادگی با تطبیق سوزن شماره روی صفحه یک گیج فشار را بخوانید. گیج‌های فشار دیجیتال PSI دقیق را می‌توانند بخوانند، در حالی که فشارسنج هوا مانند گیج لاستیک، چوب کوچکی را که با اندازه گیری PSI مشخص شده است بیرون می آورد. چوب با انتهای گیج ردیف می‌شود تا بتوانید فشار را بخوانید.

گیج‌های فشار دارای کالیبراسیون‌های مختلفی هستند. مطمئن شوید که گیج فشاری که از آن استفاده می‌کنید با مقیاس برنامه‌ای که دارید سازگار باشد. اگر به دنبال یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت هستید که تا حد امکان کمتر دچار این مشکلات شود، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید، مقاله راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی را مطالعه کنید.

می‌توانید بر اساس پارامترهایی که می‌خواهید تحت آن کار کنید، تعیین کنید فشار خیلی زیاد یا خیلی کم است. اگر فشار خیلی کم باشد گیج‌های فشار اطلاعاتی را ارائه می‌دهند که مبتنی بر نظارت بر تجهیزات است. اگر فشار بیش از حد نرمال پایین یا بالا بود که نشان‌دهنده آن است که مخزن یا فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب مشکل برخورده است و باید آن را تعمیر کرد.

برای مثال اختلاف فشار را در داخل فیلتر و قسمت بیرونی آن را اندازه گیری کنید و متوجه شدید فشار پایین است به این معنی است که فیلتر مسدود شده است نیاز به تعمیر دارد. حال اگر فشار روی گیج شما زیاد باشد ممکن باعث ترکیدن لوله‌ها شود که خطرناک است باید سریعا علت آن را جویا شوید و تعمیر کنید.

نحوه خواندن گیج فشار دستگاه تصفیه آب خانگی

راه تشخیص نرمال بودن فشار سنج دستگاه تصفیه آب

  • ابتدا فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را اندازه گیری کنید و اگر متوجه شدید که فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب بالا است از یک فشار شکن استفاده کنید و فشار را پایین بیاورید. می‌توانید شیر مخزن را دستگاه تصفیه آب را ببندید و شیری که از آن آب برمیدارید را باز کنید در این حالت عددی که گیج فشار نشان میدهد، فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب است.
  • در این مرحله برق ترانس را کنترل نمایید و اگر متوجه شدید ولتاژ 32 ولت بیشتر شده و بالاتر رفته است به این معنی است که فشار آب بالا است که باعث عملکرد بیشتر دستگاه تصفیه آب و منجر به خراب شدن آن می‌شود.
  • اگر فشار آب ورودی به دستگاه بالا است محدود کننده فاضلاب را کنترل کنید، زمانی که شما از ممبران‌های با ظرفیت بیشتر استفاده کنید و متناسب با ظرفیت ممبران از محدود کننده فاضلاب متناسب با آن فیلتر ممبران استفاده کنید تا میزان فشار به محدوده مناسب برسد. اگر فشار آب دستگاه بالاست می‌توانید قطعه محدود کننده فاضلاب را تعویض کنید و از یک محدود کننده با ظرفیت بیشتر استفاده کنید.
بیشتر بخوانید
تفاوت آب معدنی و آب آشامیدنی تصفیه شده

گیج فشار برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

گیج فشار برای موارد مختلفی قابل استفاده می‌باشد. می‌توان از آن‌ها برای اندازه گیری فشارخانه یا تنظیم کننده فشار در خانه استفاده کرد. آن‌ها همچنین می‌توانند در مخزن ذخیره برای سیستم چاه استفاده شوند تا مطمئن شوید که پمپ به درستی روشن و خاموش می‌شود. تجهیزات دستگاه تصفیه آب یا سیستم‌های اسمز معکوس از فشارسنج استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که فشار سیستم اجازه عملکرد بهینه را می‌دهد. در برخی موارد حتی گیج فشار یک لاستیک ساده می‌تواند به شما کمک کند که فشار لازم بر روی مخزن ذخیره سازی دستگاه تصفیه آب را آزمایش نمایید.

محدوده فشار آب معمولی هر خانه چقدر است؟

به طور کلی فشار آب مسکونی بین 40 تا 80 PSI متغییر است. اگر فشار آب خانه زیر 40 PSI باشد، پایین در نظر گرفته می‌‌شود و اگر بین 20 تا 30 PSI باشد بسیار کم می‌باشد و تحت حداقل فشار آب مورد نیاز اکثر قوانین ساختمانی در نظر گرفته می‌شود.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از آکوا نوین

شرکت آکوا نوین اولین مرجع و بزرگترین نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا در ایران می‌باشد. این شرکت فعالیت خود را به صورت رسمی و تخصصی از سال ۱۳۸۵ در ایران شروع کرده و با رضایت ۹۸ درصدی مشتریان عزیز و با هدف حفظ سلامت جامعه با پیشرفته ترین و آخرین تکنولوژی روز دنیا در صنعت تصفیه آب توانسته است اعتبار عظیمی از بازار را به خود اختصاص دهد. شما می‌توانید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت از آکوا نوین خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید
مزایای نوشیدن آب تصفیه شده

از ویژگی‌های بارز این شرکت کیفیت بالا دستگاه تصفیه آب با نازل‌ترین قیمت میباشد و همچنین 3 سال گرانتی برای خرید قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی را دارا می‌باشند. شما عزیزان برای خرید دستگاه تصفیه آب و جهت کسب اطلاع از نحوه و عملکرد دستگاه تصفیه آب می‌توانید با مشاوران آکوا نوین تماس حاصل کنید.

آخرین مقالات
دسته بندی محصولات
فهرست